Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aktoriai Kazlauskas ir Kuodytė pristato premjerą „Duetai“

Aktoriai Viktorija Kuodytė ir Dainius Kazlauskas
Dalios Birškės nuotr. / Aktoriai Viktorija Kuodytė ir Dainius Kazlauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Dažniausiai yra tik du žmonės – ir didžiulėje minioje, ir mažučiame kambarėlyje. Du žmonės su savo bendra istorija, kuri visuomet beveik nepermatoma žvelgiantiems iš šalies. Gyvenimo duetai. Nesuskaičiuojama daugybė duetų visoje žemėje.

Apie savo sceninį duetą du mūsų teatro talentai – aktoriai Viktorija Kuodytė ir Dainius Kazlauskas – pagalvodavo dar nuo studijų laikų, o idėją realizuoja dabar, pasirinkę anglų dramaturgo Piterio Kilterio (Peter Quilter) naujausią pjesę „Duetai“. Spektaklio, pateikiančio penkias nekasdieniais jausmais nuspalvintas istorijas, debiutas Lietuvoje – kovo 25 dieną.

Tai bus „Duetų“ europinė premjera, ji vyks Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose (buv. VRM rūmuose). Antrasis premjerinis spektaklis Vilniuje vyks balandžio 1 dieną, o vėliau balandžio mėnesį „Duetai“ bus pristatyti ir Klaipėdos (23 d.) bei Kauno (30 d.) publikai. Bilietai į visus premjerinius spektaklius jau parduodami.

„Duetų“ pastatymo darbai prasidėjo pernai vasaros pabaigoje – praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai ši pjesė buvo viešai paskelbta. Kūrinį sudaro penki neilgi ir tarpusavyje nesusiję epizodai, kuriuos besikeičiančioje scenografijoje pateiks tie patys du aktoriai.

„Vieno spektaklio metu suvaidinti po penkis skirtingus personažus – jau vien tai yra gana išskirtinė užduotis abiem aktoriams. Tačiau dar svarbiau buvo atrasti atskiras spektaklio dalis vienijančias gijas, išryškinti skirtingas kiekvienos istorijos prasmes“, – sakė spektaklį „Duetai“ režisuojantis Dainius Kazlauskas.

Pjesės autorius P.Quilteris savo naujausią darbą vadina „romantine komedija“. Tačiau, D.Kazlausko nuomone, scenoje pasakojamos penkios skirtingų porų istorijos sunkiai telpa į šio žanrinio apibūdinimo rėmus.

„Du žmonės visuomet turi savo bendrą istoriją. Ir natūralu, kad kiekvienai porai ji atrodo unikali. Tačiau, pažvelgus atidžiau, ima aiškėti, kad kiekvienas toks duetas – tai dalis mūsų pačių. Nes visų mūsų gyvenimo istorijos iš esmės yra gana panašios“, – pasakojo D.Kazlauskas.

Jis ir jo scenos partnerė „Duetuose“ V.Kuodytė – vieni ryškiausių savo kartos aktorių Lietuvoje. Viktorija yra trijų „Kristoforo“ apdovanojimų laureatė, o Dainius yra pelnęs „Auksinį scenos kryžių“ už geriausią vyro vaidmenį.

„Duetai“ – tai trečiasis teatro agentūros „Baltic Music“ projektas. Debiutinis agentūros darbas – vieno aktoriaus komedija „Urvinis žmogus“ – jau penktą sezoną yra vienas populiariausių spektaklių Lietuvoje. Prieš metus pastatyta situacijų komedija „Boeing Boeing“ jau rodyta daugiau kaip 50 kartų septyniuose šalies miestuose.

Pjesės „Duetai“ autorius P.Quilteris – per viso labo ketverius metus plačiai pagarsėjęs vardas tarptautinėje teatro bendruomenėje. Jo pjesės jau išverstos į keturiolika kalbų ir buvo bent po vieną kartą statomos dvidešimtyje pasaulio šalių. Du spektakliai pagal P.Quilterio pjeses buvo pastatyti Londono Vest Ende.

Pasaulinė „Duetų“ premjera įvyko 2009 metų vasario mėnesį Naujojoje Zelandijoje – nedidelio regioninio teatro scenoje. Be to, spektaklis pagal šią pjesę ką tik pastatytas Jungtinėse Valstijose. Iki šių metų pabaigos „Duetus“ numatyta pastatyti dar bent dešimtyje valstybių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą