Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aleksandras Vasiljevas: madą pakeitė pėdkelnės, kontracepcija ir kosmosas

Atsiradusios pėdkelnės, kontraceptiniai vaistai ir kelionės į kosmosą septintajame dešimtmetyje pakeitė moterų mados tendencijas – visa tai lankytojams atskleis ketvirtadienį Taikomosios dailės muziejuje, Vilniuje, atidaroma Aleksandro Vasiljevo mados paroda „Nuo mini iki maksi. Septintojo dešimtmečio mada“.
Paroda „Nuo mini iki maksi. Septintojo dešimtmečio mada“
Paroda „Nuo mini iki maksi. Septintojo dešimtmečio mada“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Septintasis praėjusio amžiaus dešimtmetis siejamas su aukštosios mados mirtimi. Iki 1968 metų mados namai stengėsi moteris padaryti moteriškas, siuvo joms progines, kokteilines, vakarines sukneles, po 1968 metų dauguma tokių mados namų buvo uždaryti, nes moterys pradėjo rengtis paprastais patogiais drabužiais“, – atvykęs į Vilnių pristatyti naujosios parodos, kuri veiks visus metus, pasakojo mados istorikas.

Paroda, kurioje galima apžiūrėti daugiau nei 70 to laiko suknelių, kostiumėlių, per 200 aksesuarų ir 62 fotografijas, parodys išlaisvėjusias moteris ir to laikmečio atradimų įtaką madai.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Paroda Nuo mini iki maksi. Septintojo deaimtmečio mada
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Paroda „Nuo mini iki maksi. Septintojo dešimtmečio mada“

„Septintajame dešimtmetyje atsiradusios pėdkelnės moterims ne tik leido nešioti mini sijonus ar sukneles, bet ir laisviau judėti: plačiau žergti kojas, jas aukščiau kilnoti. Anksčiau su kojinėmis moterys to negalėjo, nes buvo grėsmė jas pamesti, be to, tai atrodė neestetiškai, – šypsojosi A.Vasiljevas. – Šiuo metu įvyko seksualinė revoliucija: seniau moterys save stengėsi saugoti tam vieninteliam, septintajame dešimtmetyje pirmą kartą vaistinėse pasirodė kontraceptiniai vaistai, kurie viską pakeitė. Moterys tapo laisvesnės, pradėjo nešioti mini, triko.“

Didelį poveikį tų laikų madai padarė pirmosios kelionės į kosmosą – kaip juokavo parodos savininkas, moterys pradėjo ruoštis pažinčiai su ateiviais.

„Kai žmonija atrado kosmosą, susidomėjimas juo atsispindėjo ir madoje. Pradėti naudoti sidabro, aukso spalvos, metalizuoti audiniai, atspindintys šviesą, aksesuarai priminė skafandrus, šalmus. Ši futuristinė apranga buvo kuriama ne šiandienai, o rytojui, kai prasidės visų žmonių skraidymai į kosmosą...“ – rodydamas mėnulio paviršių primenančią suknelę, aiškino garsus kolekcininkas.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Paroda Nuo mini iki maksi. Septintojo deaimtmečio mada
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Paroda „Nuo mini iki maksi. Septintojo dešimtmečio mada“

Jis pridūrė, kad susiformavęs hipių judėjimas išpopuliarino maksi stilių ir lėmė unisex stiliaus atsiradimą.

„Atsiranda unisex stilius – suvienodėja vyrų ir moterų apranga: vieno tipo džinsai, trikotažiniai marškinėliai, plaukai ir bekulniai batai“, – apgailestauja A.Vasiljevas.

Ir vis dėlto, nepaisant aukštosios mados krizės tuo laiku, parodos organizatorius Lietuvos lankytojams demonstruoja keletą prabangių drabužių, kuriais tuo metu puošėsi kino žvaigždės Lesli Karon, Loren Bakal ar garsioji primabalerina Maja Pliseckaja.

Paroda visų mados gerbėjų laukia nuo penktadienio, lapkričio 18 dienos, Vilniaus taikomosios dailės muziejuje.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Paroda Nuo mini iki maksi. Septintojo deaimtmečio mada
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Paroda „Nuo mini iki maksi. Septintojo dešimtmečio mada“

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius