Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Amerikos ir Rusijos poezijos madonos susitiks Vilniuje

Natalia Fedorova
Tarptautinis tarpdisciplininės poezijos festivalis „TARP“ nuotr. / Natalia Fedorova
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinis tarpdisciplininės poezijos festivalis „TARP“ – analogų neturintis renginys tiek Lietuvoje, tiek Europoje, siūlo į poeziją pažiūrėti kitu kampu. Balandžio 1 d. festivalio rengėjai kviečia į Venclovų muziejų-namus, kur vyks atviras, nemokamas TARPinis festivalio renginys intriguojančiu vardu „Pandoros skrynia ir Madonos bomba“. Čia vienam vakarui tarptautiniams skaitymams ir poetiniams eksperimentams atvyksta poetės, menininkės Natalija Fedorova (Rusija), Ksenija Zimmerman (Rusija) ir Celia Bland (JAV).

„TARP“ renginiuose poezija nebūtinai turi būti padeklamuota ar išdainuota, ji gali būti perteikta vaizdu ar judesiu (nuotraukomis, video klipu, paveikslu, performansu). Tai atspindės ir renginio viešnios.

Natalija Fedorova – medijų menininkė, poetė ir teoretikė, tyrinėjanti avangardinę, kinetinę, konkrečiąją poeziją ir literatūros tekstų generatorius, nuolat aktyviai pasirodanti scenoje. Poetė Natalija kuruoja poezijos festivalį „video.txt“ Sankt Peterburge. Bendradarbiaudama kartu su Taras Mashtalir ji pradėjo tarpdisciplinės poezijos projektą „Machine Libertine“, kuris transformuoja poeziją ir kviečia naujai interpretuoti tekstus.

Drauge pasirodys Ksenija Zimmerman, Sankt Peterburge gyvenanti poetė ir eseistė. Literatūros studijų metu ji sutiko poetą ir vertėją Arkadijų Dragomoščenkovą, kuris ją supažindino su Amerikos ir Rusų eksperimentinės poezijos mokykla, įkvepusią menininkę darbams.

Amerikietę Celią Bland domina tarpdiscipliniai eksperimentai, nes jos nuomone, tai yra besikeičiantis procesas, kuris nukeliauja į konceptualią ir vizualią teritoriją. Menininkė sukūrė „Madonos komiksus“ (Madonna Comix), kuriuose kartu su poetais iš viso pasaulio gamino teksto koliažus.

Netikėtas pandoros skrynios sprogimas dalyvaujant Madonoms vyks balandžio 1 d. 19 val. Venclovų namuose-muziejuje Vilniuje. Renginys nemokamas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą