Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2018 vasario 12d. 14:52

Andrė Amiya Pabarčiūtė: „Mes patys save labai klaidiname, galvodami, kad meilė gali pasibaigti“

Dainininkė Andrė Amiya Pabarčiūtė
Asmeninio albumo nuotr. / Dainininkė Andrė Amiya Pabarčiūtė

Vasario 14-ąją Kaune nuskambės „Širdies kelionė“. Po tūkstančius žiūrovų sutraukusio patyriminio šou „The Goddess“ Lietuvos muzikos mylėtojams dainininkė,  kūrėja  Andrė Amiya siūlo naują garsų, teigiamų emocijų ir sielą paliečiančių patyrimų šventę. Šį sykį – tai subtilus, kamerinis, jaukus muzikinis pasikalbėjimas apie įvairiausias meilės spalvas muzikos garsais. Iš širdies į širdį.

Pernai rudenį Vilniuje įvykusi šio projekto premjera maloniai nustebino žiūrovus šiluma ir nuoširdumu. Jaukus, ramus ir meilę žadinantis vakaras nepaliko abejingų. Po koncerto į jį atvykusios poros švytėjo laime, spinduliavo tarsi iš naujo atgimusiais jausmais. Nuostabu, kad šis koncertas Kaune įvyks būtent per šv. Valentino dieną ir daugybei mylinčių širdžių atneš vilties ir šviesaus džiugesio.

Mylinti muzika „Širdies kelionė“ – tai muzikine kalba papasakotos jaudinančios meilės istorijos, kurias dainininkė Andrė Amiya atskleis drauge su žinomais talentingais muzikantais: pianistu Vyčiu Smolskumi ir smuikininke Agne Doveikaite.

Apie meilę, šventę ir žvaigždes, kurių nereikia apšviesti – pokalbis su Andrė Amiya Pabarčiūte.

– Kas jums pačiai yra šventė?

– Šventė man – gyvenimo būdas, bet ne data. Kiekvienas žmogus turi begalinės potencijos ir energijos jaustis šventiškai ne vieną ar kelias dienas per metus, o kasdien. Liūdna matyti, kaip dauguma laukia to vienos dienos, idant galėtų pasijausti šventiškai, pajusti energijos perteklių, įkvėpimą.

Kaip sukurti šventę? Šventę kuria energijos perteklius ir kūrybinis veiksmas. Visi galime pastebėti, kad vienokia šventė yra tuomet, kai tu ją sukuri pats ir joje dalyvauji, ir kada ateini į kitų sukurtą šventę.

Kai sukuri pats – džiaugsmo išgyvenimas būna labai stiprus, nes sudedi daug kūrybinės energijos į tą procesą. Kai ateini į jau sukurtą šventę, taip, ji priverčia pasijusti šventiškai, bet tai netampa tokiu jaudinančiu patyrimu.

Man šventė yra kiekviena diena. Nesvarbu ką daryčiau: dainuočiau, vesčiau mokymus, būčiau pati viena namuose ar vaikščiočiau gamtoje. Gyvenu taip kaip noriu. O juk būtent – norų išpildymas ir sukuria šventę.

– Kokias mintis jums sukelia šv.Valentino diena? Yra daug skeptikų, kritikuojančių ją, kaip svetimą mūsų kultūrai?

– Visiškai nesvarbu, kokiai kultūrai priklauso šventė, jei ji provokuoja žmones patirti teigiamus jausmus ir emocijas. Švęsti gyvenimą, bet kokia šventė yra tinkama. Išskyrus, tas , kurios provokuoja destrukciją. Valentino diena atveria romantiškumą, primena, kad reikia rodyti savo jausmus mylimiesiems.

– Gyvenate meilėje. Ar esate tikra, kad ji niekuomet nesibaigs?

– Mes patys save stipriai klaidiname, galvodami, kad meilė gali pasibaigti, dėl to, kad pasibaigs santykiai. Mes rišame meilės jausmą prie objekto – mylimojo, šeimos narių. Tuomet mums atrodo, jei kas nutiks su tuo objektu ar santykiu, meilė pasibaigs.

Asmeninio albumo nuotr. /Dainininkė Andrė Amiya Pabarčiūtė
Asmeninio albumo nuotr. /Dainininkė Andrė Amiya Pabarčiūtė

Aš esu laiminga, nes suvokiu, kad visas žemės rutulys pripildytas meilės, tos visa tveriančios gyvybinės jėgos.

Meilė yra tai, kas gyvena mūsų viduje. Niekas negali jos atimti. Kiti žmonės ar objektai gali ją tik išprovokuoti. Viską gali nuspalvinti ta vibracija, kuri ateina iš meilės. Ir tada nesvarbu, ar aš kažką atradau, ar praradau, ar, galbūt, aš konfliktuose.

– Daugumos žmonių palydovas kasdienybėje – chaosas ir įtampa. Gyvenimas groja tokiu tempu ir ritmu, kad žmonės nebespėja šokti pagal tokią muziką? Ką patartumėte?

– Chaosas, pirmiausiai, susirangęs mūsų viduje. Reikia suvokti, kad nėra kalta aplinka. Chaosas yra aplinkos atspindys mumyse, tai kaip mes ją suvokiame. Kai mes harmoningi viduje, kas bevyktų aplink mus, nepaliečia. Gali būti taika ir grožis aplinkui, o žmogus – chaotiškas ir destruktyvus.

Chaosas – nėra objektyvi tikrovė, greičiau tai mūsų sąmonės aktas. Kiekvienas žmogus turi laisvę pasirinkti, kaip jis reaguoja į konkrečią situaciją.

Pirmiausiai – tai minčių chaosas. Reikia su savimi dirbti, išmokti nuraminti protą. Žmogus nesusigaudo savo viduje. Jis skaito, klauso radijo, nuolat naršo internete, žiūri televizijos laidas.

Galvoje gimsta daug viena kitai prieštaraujančių minčių. Prisirinkus daugybę skirtingos informacijos galva ima zvimbti. Gyventi su tokiu minčių spiečiumi tikrai labai nemalonu ir nepatogu. Tad kiekvienas turėtume susigaudyti, iš kur tos mintys ir programos mūsų galvose.

Siūlau susitvarkyti savyje, kad galvoje gyventų prasmingos mintys, o ne atsitiktiniai reklaminiai pasiūlymai

Chaosas gali būti ir emocinis, ir fizinis. Mūsų kūnas, mintys, emocijos, tarsi susisiekiantys indai, vienas su kitą veikiantys. Tai labai svarbu suvokti.

– Ar būtent nenorėdama chaoso savo viduje ir pasukote kitu keliu: būdama talentinga profesionalė, turinti galimybes tapti scenos ir TV „žvaigžde“, pasirinkote būti žvaigžde, kurios nereikia apšviesti?

– Nutiko stebuklas man pačiai. Žinoma, kuomet studijavau ir pradėjau pirmuosius muzikinius žingsnius scenoje, mane lydėjo tos projekcijos: turi daryti viską nepriekaištingai, būti geriausia, genijumi ir panašiai.

Asmeninio albumo nuotr. /Dainininkė Andrė Amiya Pabarčiūtė
Asmeninio albumo nuotr. /Dainininkė Andrė Amiya Pabarčiūtė

Supratau, kad ta programa mane verčia būti įsitempusią. Pradėjau savo dvasinio tobulėjimo kelionę. Tuomet man tapo svarbu pats procesas – kaip aš jaučiuosi, kokias būsenas patiriu. Ar tame yra noro sužibėti, įrodyti, kokia aš talentinga? Ar aš renkuosi būseną, kurią lydi paprastumas, atvirumas, šiluma, meilės, ramybės būsena? Ar šios būsenos gali atverti kitus žmones, o ne provokuoti juose tą patį egoizmą?

Atsisakiau daugybės projektų, kurie man nebūtų padėję būti skaidrios, ramios kūrybinės būsenos. Kai įdedi glėbį meilės į savo veiklą, pripažinimas ateina pats, atsiranda pasekėjai, nors to aš nesureikšminu.

– Esate surengusi daugybę koncertų. Šv.Valentino dienos vakarą dainuosite Kaune. Ko tikėtis jūsų koncerto klausytojams?

– Koncertas „Širdies kelionė“ turės tyrą autentišką erdvę, jausmą. Šiuolaikinėje pop kultūroje aš pati pasigendu paprastumo, nuoširdumo, intymumo, buvimo be kaukės, kuri užsidedama norint atitikti projekcijas, būti panašiu į žvaigždes, atitikti mados tendencijas.

Dabar labai populiaru kurti įvaizdį. Tai pagrindinis pramogų kultūros atributas Man norisi sutverti tokią erdvę, kur būtų galima pailsėti nuo kaukių, dešimties sluoksnių, kurie skiria mus vieni nuo kitų.

„Širdies kelionė“ – nuostabi muzikos provokacija, šiltame, tyrame susitikime su savimi ir muzika. Ištirps melas, distancija, vaidyba, apsaugos, laukia tikrai stebuklingas pabuvimas.

Koncerte bus labai daug gyvos muzika, kuriamos čia ir dabar. Improvizacija talpina savyje tikrumą, netikėtumą. Muzika, kuri skambės, bus prieinama plačiam ratui žmonių, tokia, kurią gali girdėti ir jausti kaip savo.

Mylinčios muzikos vakaras „Širdies kelionė” vasario 14 d. 19 val. laisvalaikio namuose „Nautilus” (Savanorių pr. 124, Kaunas). Bilietus platina bilietai.lt

http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/mylincios-muzikos- vakaras-sirdies- kelione-235507/

Temos: 2 Kaunas Koncertas
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min tema Verslas

Paskutinis firminis dūmas: jau netrukus visi cigarečių pakeliai gali būti vienodi

Interviu 24sek

Dainius Adomaitis – apie „Ryto“ permainas, naują kultūrą Vilniuje ir R.Kurtinaitį

Aktualu

R.T.Erdoganas Turkijos prezidentu perrinktas per pirmąjį turą

Sportas

Ar tikrai naudinga būti pasaulio futbolo čempionato šeimininku?

Vardai

P.Gražulio dukros mama B.Navickaitė paviešino žinutes: „Jis grasina atimti iš manęs vaiką“

Verslas

Ministerija: vaiko pinigai jau mokami didžiajai daliai vaikų

Aktualu

Kova dėl sankcijų: kas ir kodėl skalbia nešvarius Rusijos oligarchų baltinius?

Aktualu

Orai.lt: savaitės pradžia bus lietinga, bet į pabaigą orai keisis

Gyvenimas

Naujoji virtuvės tendencija – itin traukianti akis

Sportas

Uraganinės atakos atnešė Kolumbijai pergalę išgyvenimo mače – lenkai keliaus namo

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. birželio 18 – birželio 24 d.)

Aktualu

I.Šimonytė įžvelgia politinę korupciją: partijų finansavimas keičiamas mainais į paramą

Vardai

Joninių atgarsiai socialiniuose tinkluose: vainikai, laužai ir Rytis Cicinas su Jonu Valančiūnu

15min tema Mokslas.IT

Žmonių mulkinimas: kaip iš lengvatikių vien Lietuvoje kasmet išviliojami milijonai

Everesto link: ko tikėtis iš nakvynės vietų Himalajuose

Sportas

Žūtbūtinį Lenkijos ir Kolumbijos mūšį papuošė moteriškos grožybės

Vardai

Beyonce ir Jay-Z dukra išvydusi erotišką tėvų klipą nežinojo kur dėtis: jos reakcija tapo interneto hitu

Kultūra

Gabija Grušaitė: apie Stasį Šaltoką, būsimą knygą ir Marcelio Prousto įkvėpimą

Verslas

Lietuva prašys EK leidimo padėti nuo sausros nukentėjusiems ūkininkams

Sportas

Nustebinęs P.Pogba pareiškimas: „Tai gali būti mano paskutinis čempionatas“

Naujienos

15min tema Verslas

Paskutinis firminis dūmas: jau netrukus visi cigarečių pakeliai gali būti vienodi

Interviu 24sek

Dainius Adomaitis – apie „Ryto“ permainas, naują kultūrą Vilniuje ir R.Kurtinaitį

Aktualu

Regina Statkuvienė: „Kas ne su mumis, tą ir dul**nam“

Pasaulis kišenėje

Londono Stanstedo oro uostas pakeitė taisykles čia naktį leidžiantiems keleiviams

24sek

Ballų šeimynai – dar vienas smūgis iš NBA

Maistas

Ryškiaspalvių vyšnių bei trešnių sezonas: ką iš jų virti ir kepti?

Aktualu

R.T.Erdoganas Turkijos prezidentu perrinktas per pirmąjį turą

Vardai

P.Gražulio dukros mama B.Navickaitė paviešino žinutes: „Jis grasina atimti iš manęs vaiką“

Sportas

Ar tikrai naudinga būti pasaulio futbolo čempionato šeimininku?

Verslas

Ministerija: vaiko pinigai jau mokami didžiajai daliai vaikų

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. birželio 18 – birželio 24 d.)

Aktualu

Kova dėl sankcijų: kas ir kodėl skalbia nešvarius Rusijos oligarchų baltinius?

Aktualu

Orai.lt: savaitės pradžia bus lietinga, bet į pabaigą orai keisis

Gyvenimas

Naujoji virtuvės tendencija – itin traukianti akis

Everesto link: ko tikėtis iš nakvynės vietų Himalajuose

Vardai

Joninių atgarsiai socialiniuose tinkluose: vainikai, laužai ir Rytis Cicinas su Jonu Valančiūnu

Vardai

Beyonce ir Jay-Z dukra išvydusi erotišką tėvų klipą nežinojo kur dėtis: jos reakcija tapo interneto hitu

Sportas

Uraganinės atakos atnešė Kolumbijai pergalę išgyvenimo mače – lenkai keliaus namo

Aktualu

I.Šimonytė įžvelgia politinę korupciją: partijų finansavimas keičiamas mainais į paramą

15min tema Mokslas.IT

Žmonių mulkinimas: kaip iš lengvatikių vien Lietuvoje kasmet išviliojami milijonai

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Sveikata

Svajonių virtuvė