Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 17d. 15:33

„Annecy“ filmų festivalyje geriausiu pripažintas brazilų filmas

Filmas „Rio 2069: Love and fury“
Kadras iš filmo / Filmas „Rio 2069: Love and fury“

Šeštadienio naktį vykusioje tarptautinių filmų festivalio „Annecy“ uždarymo ceremonijoje pagrindinis prizas atiteko brazilui scenaristui bei režisieriui Luizui Bolognesi'ui, pristačiusiam filmą „Rio 2069: Love and fury" („Rio 2069: Meilė ir įtūžis“).

Šis filmas pelnė „Cristal“ apdovanojimą už fantastinę meilės istoriją, trukusią 600 metų.

Geriausiu trumpametražiu filmu buvo išrinktas „Oskaro“ laimėtojo, amerikiečių animatoriaus Chriso Landretho sukurtas filmas „Subconscious password“. Tai 3D formato komedija, kurios veiksmas vyksta galvos smegenyse. Joje vaizduojami mąstymo procesai, kuriais vis bandoma bergždžiai atsiminti seniai užmirštą vardą.

Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Annecy“ laikomas seniausiu ir vienu svarbiausiu animacijos industrijos renginių. Kas dvejus metus rengiamas „Annecy“ festivalis šiemet Prancūzijoje vyko jau 53-ąjį kartą. Laimėtojai buvo išrinkti iš 236 filmų, kurie buvo atrinkti dalyvauti konkurse. Kaip praneša „The Hollywood Reporter“, iš viso buvo sulaukta net 2460 paraiškų.

Trumpametražių filmų kategorijoje taip pat varžėsi lietuvės Redos Tomingas (Bartkutės) debiutinis filmas „Kaltė“. Tai pirmasis lietuviškas animacinis filmas, kuris buvo atrinktas į „Annecy“ festivalio konkursinę programą.

VIDEO: Filmo „Rio 2069: Love and fury“ anonsas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata