TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ansamblis „Lietuva“ jubiliejaus proga dovanoja muzikinį–choreografinį spektaklį

Ansamblis „Lietuva“ ir atlikėjai Irena Starošaitė bei Edmundas Seilius
Organizatorių nuotr. / Ansamblis „Lietuva“ ir atlikėjai Irena Starošaitė bei Edmundas Seilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ansamblis „Lietuva“ savo klausytojams 70–ojo jubiliejaus proga dovanoja premjerą – muzikinį choreografinį spektaklį „Kelk, broleli“ kartu su atlikėjais Irena Starošaite ir Edmundu Seilium!

2010 metai Valstybiniam dainų ir šokių ansambliui „Lietuva“ yra ypatingi – švenčiamas 70 metų jubiliejus. Nueitas kelias pažymėtas ne tik tradiciniais lietuvių liaudies motyvais. Dainų ir šokių kolektyvo istorijoje – originalių muzikinių stilių ieškojimai, nauji požiūriai į lietuviškąjį meną bei tradicijas. Ansamblis „Lietuva“ ieško naujų kelių atverti duris ir naujai pateikti tai, kas saugoma šimtmečius. Šio naujo – jubiliejinio ansamblio sezono proga, gerbėjams dovanojamas muzikinis – choreografinis spektaklis „Kelk, broleli“.

Šis projektas – nueito kelio žymuo, kuriame atsispindi naujas požiūris į tautinį meną kaip žanrą. Tai naujas muzikinis choreografinis kūrinys, atskleidžiantis kiek netikėtą požiūrį į įprastą žanrą. Kūrinyje susipina specialieji efektai ir folkloro bei džiazo muzika. Skirtingų stilių sintezė spektaklyje „Kelk, broleli“ atskleis ansamblio naujojo amplua grožį. Meniniai ieškojimai leidžia iš naujo atrasti lietuvių folkloro universalumą ir kviečia išgirsti, kaip jis gali skambėti šiandien.

Dar viena naujovė, kurią pristato ansamblis – į premjerinį koncertą „Kelk, broleli“ pakviesti dalyvauti žinomi atlikėjai – dainininkai Irena Starošaitė ir Edmundas Seilius. Projekto pristatyme žiūrovai galės gėrėtis moderniausia šviesos ir garso efektų technika. Scenai apipavidalinti panaudoti plazminiai ekranai, kuriuose bus rodomi vaizdiniai efektai. Sukurta programa – moderni, šiuolaikiška –pritrauks įvairaus amžiaus ir meninio skonio žiūrovų. Pagrindinė projekto idėja – naujasis ansamblio kredo – ansamblis „naujais drabužiais“. 

Naujojoje programoje klausytojai išgirs trijų skirtingų muzikos žanrų dermę. Valstybinis dainų ir šokių ansamblis savo pasirodymais nori nustebinti ne tik savo ištikimąjį klausytoją, bet kviečia ir tuos, kurie apie šį dainų ir šokių kolektyvą išgirs pirmą kartą.

Koncertai vyks:

Raseinių kultūros centre – lapkričio 18d.
Vilniuje Nacionaliniame dramos teatre – lapkričio 24 d.
Marijampolės kultūros centre – lapkričio 25 d.
Kauno muzikiniame teatre – gruodžio 1 d.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą