TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Anželika Cholina: su dideliu malonumu idealizuosiu baletą „Barbora Radvilaitė“

Anželika Cholina baleto „Barbora Radvilaitė“ repeticijoje
M.Aleksos nuotr. / Anželika Cholina baleto „Barbora Radvilaitė“ repeticijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 27, 28 ir 29 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į baleto premjerą – choreografės Anželikos Cholinos sukurtą baletą „Barbora Radvilaitė“, pagal S. Vainiūno, A. Malcio, H. M. Goreckio ir kitų kompozitorių muziką. Spektaklio muzikos vadovas Robertas Šervenikas, dailininkai Marijus Jacovskis ir Juozas Statkevičius.

„Lietuviams Barbora Radvilaitė – grožio ikona, meilės stebuklas... – „Bravissimo“ sakė A.Cholina. – Mano užduotis – maksimaliai priartėti prie istorinės tiesos. Tačiau kaip bepasakočiau, istorikams tai bus mano kaip kūrėjos tiesa. Turiu lietuviško kraujo ir esu idealistė, todėl šią meilės istoriją idealizuosiu. Ir darysiu tai su dideliu malonumu. Noriu, kad mes negyventume vien svetimų šalių istorijomis, juk turime tokią ryškią savąją! Mano siekis – sukurti tokį spektaklį, kurio niekada niekam nekiltų ranka išimti iš repertuaro. Noriu, kad jo siužetas konkuruotų su kitais klasika tapusiais libretais ir reprezentuotų mūsų šalį, Lietuvą, iš pačios gražiausios pusės.“

Barboros vaidmeniui balete ruošiasi primabalerina Olga Konošenko ir A. Cholinos spektakliu „Ana Karenina“ išgarsėjusi balerina Beata Molytė, Žygimanto Augusto – Eligijus Butkus ir Martynas Rimeikis. Karalienę Boną šoks Živilė Baikštytė ir Rūta Kudžmaitė, Žygimantą Senąjį – Aurelijus Daraškevičius. Spektaklyje užimta visa LNOBT baleto trupė, dalyvauja mimanso, choro artistai.

Barbora Radvilaitė – viena populiariausių mūsų istorinių asmenybių. Užsisklendusi intymių išgyvenimų pasaulyje, neturėjusi jokių politinių aspiracijų ir tik žadinusi jas savo artimiesiems ir amžininkams, ji sukėlė tikrą sąmyšį to meto valstybės gyvenime ir vien savo buvimu paliko jame ryškų pėdsaką. Neįtikėtina ir unikali karalių meilės istorija šį kartą atgims baleto spektaklyje.

M.Aleksos nuotr./Baleto Barbora Radvilaitė repeticija
M.Aleksos nuotr./Baleto „Barbora Radvilaitė“ repeticija

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018