Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 13d. 10:06

Ar lietuvis lengvai priima egzotiškus skonius?

„Gero maisto akademijos“ vadovas Linas Petrukaitis
Organizatorių nuotr. / „Gero maisto akademijos“ vadovas Linas Petrukaitis

Spalio 13–16 d. vyksiantis Lotynų Amerikos kultūros festivalis „In Latino“ ir šiemet skirs dėmesio tolimojo regiono virtuvei. Net 12 Vilniaus restoranų, kurių meniu nėra orientuoti į Lotynų Ameriką, paminės „In Latino“ pradžią, spalio 13-ąją pasiūlydami specialias vakarienes.

Restoranų sąrašą rasite ČIA.

Maisto industrijos profesionalus subūrusios ir geriausių šalies restoranų 30-uką sudariusios „Gero maisto akademijos“ vadovas Linas Petrukaitis komentuoja tautiečių ir egzotiškų virtuvių santykį.

- Ar lengvai mūsų šalies maisto kultūra įsileidžia egzotiką?

- Lietuviai tikrai smalsūs – mielai išbando naujienas, tačiau kasdienius įpročius keičia gana lėtai.

- Kokią vietą Lietuvos restoranuose užima Lotynų Amerikos virtuvė?

- Meksikos virtuvę įsileidome gana nesunkiai – kukurūzų traškučių galima rasti daugelio restoranų užkandžių meniu (kaip ir „čili“). Argentinos ir Brazilijos virtuvė artima lietuviams dėl joje dominuojančių mėsos patiekalų. Tačiau tokių restoranų Lietuvoje tik vienas kitas. Labiau vyrauja meksikiečių užeigos, o restoranas „Sofa de Pancho“ užėmė aukštą vietą Lietuvos geriausių restoranų 30-uke. Ko gero, Lotynų Amerikos patiekalus lietuviai mėgsta dėl maltos mėsos ir sūrio. Tiesa, aštrumą lietuviai vertina konservatyviai – dažnai restorane užsakant patiekalą aštrumo lygį tenka nusakyti renkantis iš „lietuviui“ ir „kaip ne lietuviui“.

- Įkūrėte „Gero maisto akademiją“, tad bendraujate su daug restoranų, matote bendrą situaciją. Kokia virtuvė dominuoja?

- 30-yje Lietuvos geriausių restoranų dominuoja originali virtuvė – toks apibendrinimas, ko gero, būtų tiksliausias. Kitas – maisto natūralumas ir tikrumas. Apskritai, kuo toliau, tuo labiau restoranai galvoja apie išskirtinumą. Minėtas 30-ukas puikiai atspindi šią situaciją – restoranai labai įvairūs ir lietuviai tikrai turi, iš ko rinktis.

- Ar daug reikia keisti kitos šalies virtuvę, kad ji taptų tinkama, priimtina lietuvio skoniui? Gal galite pateikti keletą pavyzdžių?

- Mano subjektyvia nuomone, egzotiškų šalių virtuvės įdomesnės be adaptacijos „lietuvio skoniui“. Tokio maisto, kokį galima rasti daugumoje Lietuvos „kinų restoranų“, Kinijoje matyti neteko

Spalio 13–16 d. Vilniuje 11-tą kartą vyks Lotynų Amerikos kultūros festivalis „In Latino“. Šiemet kino seansus, diskusijas, kūrybines dirbtuves, degustacijas ir vakarėlius jungs žymios Meksikos menininkės Fridos Kahlo įvaizdis, asmenybė ir kūryba.

Visą festivalio programą rasite ČIA.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės