Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 2d. 14:23

Artėja Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė Klaipėdoje

Klaipėdoje birželio 10-11 dienomis vyks Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė.
Festivalio rengėjų nuotr. / Klaipėdoje birželio 10-11 dienomis vyks Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė.

Laisve alsuojančios dainos, traukiamos tūkstančių choristų ir žiūrovu kartu, šokėjų ir muzikantų pasirodymai, šventinės eitynės – visą tai jau kitą savaitgalį bus galima išvysti Klaipėdoje. Mieste birželio 10–11 d. vyks Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė, skirta Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventės 90 metų jubiliejui paminėti.

Dainų šventėje dalyvaus per 260 meno kolektyvų – chorų, etnografinių ir folkloro ansamblių, liaudies instrumentų orkestų ir šokėjų grupių – daugiau nei 7 000 žmonių – iš visos Lietuvos. Prie dalyvių būrio prisijungs ir pučiamųjų instrumentų orkestrai iš Vakarų Lietuvos miestų. Vyks atskiri kolektyvų pasirodymai miesto Atgimimo aikštėje, Klaipėdos kariliono muzikos koncertas ir eitynės. Didžioji šventė vyks birželio 11 d. 17 val. Vasaros koncertų estradoje.

Dainų šventės Klaipėdoje – pirmųjų Mažosios Lietuvos dainų švenčių tradicijų tąsa. Joms būdingos dainos apie meilę savam kraštui ir jo žmonėms; šių metų šventės tikslas – per lietuvišką dainą ugdyti jaunąją kartą gėriui ir grožiui, puoselėti ir tęsti chorinio dainavimo tradicijas bei skatinti aktyviai rengtis 2018 m. vyksiančiai Lietuvos šimtmečio dainų šventei „Vardan tos...“.

Šventę organizuoja Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“, Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos chorų sąjunga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas