TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Artėjant valstybinei šventei – Valdovų rūmuose spektaklis „Mindaugas“

Karalius Mindaugas
Karalius Mindaugas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasitinkant Valstybės šventę, dvi dienas iš eilės – liepos 5 ir 6 d. – 22 valandą Valdovų rūmų Didžiajame sostinės gyventojai ir miesto svečiai turės galimybę išvysti šiuolaikinio teatro spektaklį pagal poeto Justino Marcinkevičiaus istorinę dramą „Mindaugas“, teigiama pranešime.

Erdvėje, menančioje Lietuvos valstybingumo ištakas, susirinkusieji nemokamai galės stebėti pirmą kartą Lietuvoje šiuolaikiškai pastatytą spektaklį, kuriame susilies drama ir šokis, vaizdo ir muzikos instaliacijos.

Luko Balandžio nuotr./Jolanta Karpavičienė
Luko Balandžio nuotr./Jolanta Karpavičienė

Anot Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojos Jolantos Karpavičienės, kanonu virtęs J. Marcinkevičiaus „Mindaugas“ pirmą kartą buvo pastatytas praėjusio šimtmečio pabaigoje ir rodytas šioje vietoje tuo metu, kai Valdovų rūmuose vyko archeologiniai kasinėjimai bei stovėjo archeologų angarai. Šį kartą spektaklį kuria jaunų kūrėjų komanda: režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė, vaizdo instaliacijų autorius, videomenininkas Rimas Sakalauskas, kompozitoriai Mykolas Natalevičius ir Francis Poulenc, apšvietimo dizaino autorius Andrius Stasiulis, Baltijos baleto teatro artistai ir kt. Pagrindinį – Mindaugo – vaidmenį atliks Panevėžio J.Miltinio dramos teatro aktorius Jonas Čepulis, Daumanto – šokėjas Žilvinas Beniuševičius, Mortos – Lietuvos rusų dramos teatro aktorė Aleksandra Metalnikova.

Šis „Mindaugas“ bus šiuolaikiškas, veržlus ir temperamentingas.

Dviejų valandų su pertrauka trukmės pasakojimas, atskleisiantis Lietuvą vienijančią dramą, bus rodomas kupolo formos scenoje, o joje kertiniu scenografijos akcentu taps mobilūs didingi laiptai, tarsi „aktoriai“ atliekantys ne vieną funkciją.

„Šis „Mindaugas“ bus šiuolaikiškas, veržlus ir temperamentingas, – teigia režisierė M.S.Šimulynaitė. – Tai pasakojimas, skirtas priminti, kad lietuviai buvo ir yra be galo kantri, stipri, galinga bei kovinga tauta, taip pat motyvuoti ir įkvėpti šią tautą šiandien vienytis ir kovoti už tokią Lietuvą, kokią norėjo matyti Lietuvos karalius Mindaugas.“

Pasak M.S.Šimulynaitės, šiuolaikinio teatro spektaklis sudomins ne tik tuos, kurie mena poeto J.Marcinkevičiaus kūrybos laikotarpį, kai prasmė buvo slepiama tarp kūrinio eilučių, herojų santykių ir poelgių, bet ir jaunąją žiūrovų kartą, kuri įvertins jaunus atlikėjus bei istoriją išgyvens taip pat ir matydama integruotus specialiuosius efektus.

Liepos 6-ąją, ketvirtadienį, atėjusieji apžiūrėti Valdovų rūmuose įrengtų ekspozicijų ir veikiančios tarptautinės parodos „Senasis Baltijos sidabras iš privačios kolekcijos“ galės bilietą įsigyti už simbolinę – 1 euro – kainą, taip pat dalyvauti visą dieną periodiškai rengiamose nemokamose ekskursijose „Istorinio valstybingumo ženklai Valdovų rūmuose“, atviroje meninėje studijoje „Mūsų Vytis“, žaisti pažintinį žaidimą apie valstybingumo simbolius „Su Vyčio ženklu“, susipažinti su naujais eksponatais bei informaciniais terminalais, dalyvauti 16.00 val. vyksiančioje viešoje diskusijoje „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė modernaus valstybingumo kūrėjų vaizdinijoje“, kartu 21.00 val. prisijungti prie Lietuvos valstybės himno giedojimo Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Muziejus šią dieną bus atidarytas nuo 10.00 iki 21.00 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami iki 20.00 val.).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau