Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aštuoni bruožai „Cirque du Soleil“ išskiriantys iš kitų

Spektaklis „Alegria“
„Cirque du Soleil“ nuotr. / Spektaklis „Alegria“
Šaltinis: 15min
0
A A

Tie, kurie bent kartą matė nors vieną Kanados šou giganto „Cirque du Soleil“ kurtą spektaklį, nepamiršta jo visą gyvenimą. Be to, daugelio tokių žiūrovų nevaldomu troškimu tampa noras pamatyti visus „Cirque du Soleil“ kūrinius, kurių kasmet skirtinguose pasaulio kampeliuose rodoma virš 20.

Lietuvius praėjusių metų gruodį jau sužavėjo sudėtingos akrobatikos kupinas „Saltimbanco“, o jau ateinančių metų balandžio 18-20 d. į Vilniaus „Siemens“ areną susirinkusius lietuvius žavės kitas „Cirque du Soleil“ šedevras – spektaklis „Alegria“.

Kas gi „Cirque du Soleil“ kuriamus spektaklius daro geriausiais, laukiamiausiais ir trokštamiausiais pasaulyje? Pasak pačių „Cirque du Soleil“ meistrų, galima išskirti 8 bruožus, kuriais pasižymi visi „Cirque du Soleil“ kurti spektakliai.

Miklumas. Nesvarbu kokį numerį atlieka profesionaliausi „Cirque du Soleil“ spektakliuose vaidmenis kuriantys artistai, jie juda taip vikriai, kad kartais ima atrodyti, jog stebi kino filmą, kuriame specialieji efektai sukuriami pasitelkiant kompiuterines priemones ir montažo subtilybes. „Cirque du Soleil“ spektakliuose visus efektus savo judesiais sukuria žmogus.

Šokis. Šokio judesiai, kurie varijuoja nuo klasikinių šokių žingsnelių, baleto judesių iki hip-hop‘o, yra neatsiejama „Cirque du Soleil“ spektaklių dalis. Spektakliuose sugebama suderinti, atrodo, sunkiai suderinamus judesius ir kiekvieną jų paversti labai plastišku, poetišku ir emocionaliu. Šokis čia tampa lygiavertis partneris muzikai, vaidybai, kostiumams ir net akrobatikai.

Fantazija. Kiekvienas spektaklis žiūrovą nukelia į vis kitokį siurrealų pasaulį ir geba ištrinti ribą tarp realybės ir fantazijos. „Cirque du Soleil“ spektaklis – tai vartai į kitokį, mūsų pasąmonėje kuriamą pasaulį. Kitokį pasaulį kuria ne tik sudėtingi pasirodymų numeriai, bet ir unikalūs kostiumai, grimas, choreografija, net muzika, kuriai žodžiai neretai parenkami iš specialiai sukurtos neegzistuojančios kalbos.

Gracija. Elegancijos ir plastiškumo, kuriais kiekvieno numerio sudėtingumą ir reikalaujamą ištvermę užmaskuoja „Cirque du Soleil“ artistai, galėtų pavydėti kiekvienas. Atlikdami savo vaidmenis jie žiūrovų akyse tampa lengvi it plunksnos ir grakštūs tarsi gazelės.

Drąsa. „Cirqdue du Soleil“ artistai yra vieni iš nedaugelio pasaulyje, kurie net ir pačius pavojingiausius triukus atlieka nenaudodami jokių apsaugos priemonių. Tiesa, išskyrus tuos atvejus, kai yra galimybė, jog nepavykus numeriui artistas gali sužaloti žiūrovus. Artistas nuolat balansuoja ant gyvybės ir mirties ar rimto sužalojimo slenksčio.

Pasaulio kultūros. Skirtingi „Cirque du Soleil“ spektakliai pasakoja skirtingas istorijas, kuriomis atskleidžiami mūsų, mūsų kaimynų, o galbūt tiesiog tų, apie kuriuos pasakojamos legendos, gyvenimai.  Rodomi numeriai taip pat apima tiek visiškai naujus, niekur nematytus, tiek tuos, kuriuos puikiai pažįstame iš istorijos vadovėlių. Net ir spektaklių muzikiniai daliai kuriant atskiras kalbas, jos neretai sudaromos iš skirtingų pasaulio kalbų samplaikos. Be to, patys „Cirque du Soleil“ artistai ir aptarnaujantis personalas – daugelio pasaulio šalių ir kultūrų atstovai. Taip, naudojant daugiakultūriškumą, jie ne tik stebina, bet ir tampa artimi kiekvienam mūsų planetos žiūrovui.

Vaidyba. „Cirque du Soleil“ nuo kitų cirko šou kūrėjų išsiskiria tuo, jog žiūrovui dovanoja vaidinimą, o ne atskirus numerius, turi aiškų siužetą. O pastarasis neatsiejamas nuo nepriekaištingos artistų vaidybos, kurios paslapčių kiekvienas jų ruošdamasis naujam spektakliui kasdien mokosi „Cirque du Soleil“ būstinėje Kanadoje.

Akrobatika. Tai savybė, už kurią „Cirque du Soleil“ turbūt yra labiausiai liaupsinamas. Ir to neįmanoma nupasakoti žodžiais, tai reikia pamatyti. Akrobatinius numerius spektakliuose kuria geriausi planetos gimnastai, žemynų čempionai, olimpiadų prizininkai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą