Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Augustino Našlėno fotomontažų parodoje „Rekviem posovietiniam sapnui“ – prisiminimuose likusi posovietinė realybė

Augustino Našlėno kūrinys
Asmeninio albumo nuotr. / Augustino Našlėno kūrinys
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo rugsėjo 14 d. (šeštadienio) Kauno valstybinėje filharmonijoje veiks jauno menininko, kilusio iš Klaipėdos krašto, Augustino Našlėno fotomontažų paroda „Rekviem posovietiniam sapnui“.

Parodą Kauno valstybinėje filharmonijoje aplankyti galima: I-V 10.00 – 16.00 val. ir renginių metu. Paroda veiks iki spalio 22 d.

Augustinas Našlėnas – jaunosios kartos menininkas, studijas baigęs Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinio dizaino katedroje. Iš pradžių domėjęsis peizažu ir daiktų fotografavimu, netrukus jis pradėjo dirbti prie jungtinės, „sintetinės“ dailės idėjos. Jam norėjosi sujungti tapybą, grafiką ir fotografiją į vientisą sistemą. Būtent tai jį atvedė prie skaitmeninių technologijų, kurias autorius naudoja šiandien. Šiuo metu A. Našlėnas gyvena ir kuria Sheffielde (Didžioji Britanija), nuo 2012 m. studijuoja Sheffield-Hallam universitete.

Kaip teigia A. Našlėnas, kompozicijose jis įkūnija ryškiausius savo vaikystės ir paauglystės prisiminimus, sapnus, vizijas ir viltis, susijusias su posovietine realybe.

„Fotomontažu susidomėjau vos susipažinęs su skaitmeninėmis vaizdo apdorojimo technologijomis. Domino galimybė jungti fotografinę medžiagą su ranka bei kompiuteriu atlikta grafika. Iš karto supratau, kad norėdamas sukurti profesionaliai atrodančias kompozicijas, turėsiu surinkti labai didelį fotoarchyvą. Tada ir pradėjau rimtai domėtis fotografija, mokytis fotografuoti ir rinkti medžiagą. Dirbau analogine aparatūra, daugiausia nespalvotai. Pats ryškinau negatyvus. Fotografija man tapo labai svarbi, nors tapti „tikru“ fotografu niekada nesiekiau. Mane domina vaizdų kūrimas, o ne technologija“, – sakė A. Našlėnas.

Fotomontažų serija „Rekviem posovietiniam sapnui“ (Requiem for a Post-Soviet Dream) buvo pradėta kurti prieš devynis metus. 2010 m. trys šios serijos darbai dalyvavo Lietuvos fotomenininkų sąjungos konkurse „Debiutas“, kur pelnė trečią vietą. 2011 m. šios serijos 11 atspaudų buvo parodyti personalinėje A. Našlėno parodoje „Fotomontažai“ Vilniaus fotografijos galerijoje. 2012 m. paroda „Requiem for a Post-Soviet Dream“ buvo atidaryta Sheffielde. 2012 m. keturi darbai dalyvavo Woolgather Art Prize konkurso finalininkų parodoje Leedse (Didžioji Britanija) ir ten laimėjo antrą vietą.

2012 m. liepos mėn. paroda „Rekviem posovietiniam sapnui“ buvo surengta Klaipėdoje, KADS „Baroti“ galerijoje. 2013 m. birželį naujausiais autoriaus darbais papildyta serija buvo pristatyta Nidoje, kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“, liepą – Šilutėje, Šilutės r. savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Iš Kauno paroda keliaus į Šiaulius ir Gargždus. A. Našlėno parodą „Rekviem posovietiniam sapnui“ Lietuvoje organizuoja VšĮ „Meno menė“, kuratorė – Danguolė Ruškienė.

Projektą iš dalies finansuoja LR Kultūros rėmimo fondas, labdaros ir paramos fondas „Ateities banga“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau