Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baleto šokėjų choreografinių miniatiūrų debiutinis koncertas pristatys baletą kitaip

Baleto artistai meno vadovui pristatė savo choreografines miniatiūras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Baleto artistai meno vadovui pristatė savo choreografines miniatiūras
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 3 dienos vakare Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) bus pristatytas choreografinių dirbtuvių šedevras – „Kūrybinis impulsas“. Tai staigmena ir iššūkis ne tik žiūrovams, bet ir patiems artistams. Šiame projekte jie turės kuo didesnę laisvę įgyvendinti savo meninius ir organizacinius sumanymus, o tai išlaisvins didžiulį kūrybinį trupės potencialą. Šiam pasirodymui choreografiją ruošia ir LNOBT primabalerina Olga Konošenko kartu su Andriumi Žužalkinu.

„Man šis projektas yra svarbus, kaip ir visai mūsų trupei. Tai naujas projektas, kuris praplės tradicinę sąvoką apie choreografiją. Čia nėra jokių griežtų taisyklių – tik kūrybinė laisvė. Čia galima išlaisvinti vaizduotę ir sujungti klasikinį šokį su šiuolaikiniu šokiu. Vien projekto pavadinimas reiškia, kad šokis kaip veidrodis, kuriame atsispindi stiliai ir talentai“, – entuziastingai pasakojo primabalerina O.Konošenko.

Prie šio projekto kūrimo prisidės Lietuvoje ir pasaulyje žinomas diskžokėjas Ignas Vanagas („DJ Ignas I.V.“), padėdamas ruošti grupės „Andain“ baleto garso takelį šokiui. Lietuvos šokių muzikos autoritetas primabalerinos Olgos Konošenko šokio muzikoje žiūrovus nustebins, įvesdamas gyvus styginius instrumentus, kurie skambės talentingų lietuvių rankose.

„Vis daugiau klausydama muzikos, aš susiduriu su ryškiais kontrastingais vaizdais – nuo dieviško kilimo iki kritimo į bedugnę, kur akivaizdžiai pasireiškia blogiausios žmogiškosios prigimties pusės. Ši muzika tiesiog spindi savo energetiniu transu, kurį scenoje pasistengs įgyvendinti  Martynas Rimeikis, Kipras Chlebinskas ir aš. Su visa šia komanda išties labai smagu ir lengva dirbti. Čia yra įkvėpimas ir ramybė“, – džiaugsmingai kalbėjo primabalerina Olga Konošenko.

Žiūrovų dėmesį kaustys išskirtinė vakaro choreografija, kuri kuriama visiškai skirtingiems atlikėjams, siekiant užtikrinti maksimalią kokybę ir suderinti ją su atlikėjų kūrybiškumu. Šokyje atsispindės klasikinio ir modernaus meno sintezė, suteikianti galimybę artistams išreikšti tai, ką jie nori.  

Tikimasi kad „Kūrybinis impulsas“ taps nuolatine LNOBT sezono dalimi ir tokiu būdu prisidės prie Lietuvos choreografijos meno plėtros.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą