Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 20d. 09:48

Bibliotekoje atidaromoje parodoje – pažintis su iškiliausiais tarpukario kauniečiais

Operos solistas Kipras Petrauskas
Bibliotekos nuotr. / Operos solistas Kipras Petrauskas.

Kas sieja kunigą ir rašytoją Juozą Tumą-Vaižgantą, operos dainininką Kiprą Petrauską ir architektą Vytautą Landsbergį-Žemkalnį? Visi jie kauniečiai, savo darbais Kauną garsinantys net po mirties.

Priminti šias asmenybes nutarę Kauno apskrities viešosios bibliotekos darbuotojai parengė parodą „Iškiliausi tarpukario kauniečiai“, kuri nuo šiandien puoš bibliotekos IV aukšto fojė.

Pasak bibliotekos Kultūros renginių ir leidybos grupės vadovės Rimantės Tamoliūnienės, naujoji ekspozicija yra vienas iš bibliotekos vykdomų švietėjiškų projektų. Jis skirtas žymiems ir didiems laikinojoje sostinėje gyvenusiems asmenims, nepabūgusiems jokių ano meto iššūkių, svariai prisidėjusiems prie atskirų žmonių, miesto, šalies gerovės.

Parodoje pristatomi komisijos ir Kauno gyventojų išrinkti 12 ryškiausių tarpukario, dažnai vadinamo Kauno aukso amžiumi, asmenybių.

Atrinkti jas komisijos nariams buvo sudėtinga, nes tarpukariu Kaune gyveno ir įvairiose srityse pasižymėjo ne viena asmenybė. Komisija, kurią sudarė bibliotekos darbuotojai, projektą inicijavę verslininkai bei kitų institucijų atstovai, sakė siekusi surinkti skirtingus žmones – meno, literatūros, sporto, politikos atstovus.

„Tokia įvairovė atskleidžia, koks turtingas buvo to meto Kauno visuomeninis gyvenimas“, – sakė bibliotekininkai.

Vienas iš parodos tikslų – paskatinti dabartinius kauniečius labiau didžiuotis savo miestu ir sekti jame gyvenusiais bei dirbusiais žmonėmis.

Ekspozicija veiks iki rugpjūčio 1 dienos. Parodos atidaryme dalyvaus žurnalistė, visuomenės veikėja Dalia Kutraitė-Giedraitienė, muzikinę programą „Pasivaikščiojimas su Danieliumi Dolskiu ir Antanu Šabaniausku“ atliks operos solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, pianistė Virginija Unguraitytė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos