TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Birželio mėnesio medus – „Sūpynės“

Festivalis „Supynės“
Organizatorių nuotr. / Festivalis „Supynės“
Šaltinis: 15min
0
A A

Prasidėjus vasaros atostogoms, minimal.lt komanda vėl kviečia visus susitikti ir su trenksmu atšvęsti šią progą „Sūpynių“ festivalyje, kuris įvyks birželio 11–13 dienomis Aukštaitijos nacionaliniame parke, Pakretuonės stovyklavietėje, Švenčionių rajone.

Festivalis giriomis nuaidės jau penktą, jubiliejinį kartą. Organizatoriai teigia, kad per tuos metus iš esmės niekas nepasikeitė, galbūt tik jie patys ir juos supantys žmonės. „Sūpynės“ tuo pačiu stipriai  paaugo. Pradėtos Molėtų rajone, Raudonėlėje, artimų draugų būryje, jos virto netikėtu įvykiu, žmonių, siekiančių bent trumpam iškristi iš miesto rutinos, užuovėja. Nors ištisus metus „Sūpynes“ lydi labiausiai įsirėžę vasaros avantiūrų sentimentai, pasimatymų su jomis niekada negana.

Penkmečio proga festivalio organizatoriai, kviesdami užsienio svečius, padirbėjo iš peties. Renginį vainikuos geriausio Briuselio klubo „Fuse“ rezidentas Peteris Van Hoesenas.

Suptis šiais metais teks tris dienas ir dvi naktis, dvidešimties gyvų atlikėjų ir trisdešimties didžėjų iš Lietuvos, Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Islandijos, Suomijos ir Švedijos pasirodymų bei šešiasdešimties valandų kruopščiai atrinktos minimal/techno/dub/idm/experimental muzikos ir sūkury. Festivalis ištroškusioms ausims pristatys tik gabiausius, sparčiai kylančius ir aktualius muzikantus.

„Sūpynėse“ gyvai pasirodys:

Dirk Leyers (Kompakt/Klang elektronik, DE), Anders Ilar (Shitkatapult/Merck/Narita Records, SE), Ruxpin (Enpeg/Uni:Form Recordings/n5MD, IS), Mesak (Harmonia/Merck, FI), Avaspo (Kitos knygos, LT), Assassid (StepService, LT), Brokenchord (minimal.lt/Black Acre, LT), Detriot (LT), Golden Parazyth ir K@ (Monaco music, LT), Grad_U (Dumblys/ZeECc/Neurotron Music, LT), Few Nolder ir Leon Somov (Silence, LT), IJO (Sutemos/Lowvibe/Plainaudio, LT), Monad (Monadtunes, LT), Shtirlic.NET (Opus3, LT), Taksi (Lowvibe, LT), Zulusas (Sutemos/Knobs, LT), Infektion (Partyzanai, LT), Moon Disco (Black Montanas/Control Tower/Kommando 6, LT), Sraunus (Dumblys, LT), Shnare.sys ir Recreated Places (LT), ZLo (miestomuzika.lt, LT).

Suks plokšteles:

Peteris Van Hoesenas (Time To Express/Lan Muzic, BE), Dasha Rush (Sonic Groove/Fullpanda Records, FR), Ana (OES, LT), Calli (minimal.lt/AJA Electronics, LT), Dvigubas Garsas (miestomuzika.lt, LT), EK (Unsound Method, LT), Eric Paquet (La French, FR/LT), Erik Orange ir Samuel Tange (Bedroom Djs, LT), Genys (Lowvibe/OES, LT), Hallucin (Techstylism, LT), Mantas T. (Partyzanai, LT), Nightjar (Lowvibe, LT), Noid (minimal.lt, LT), Noruišis ( LT), Nostra (Partyzanai, LT), Pagalve (Techstylism/Knobs, LT), Simao (Unsound Method, LT), Shn (min_for/minimal.lt, LT), Tag ir Tru (Blank Verse, LT), ZW–X (NSG, LT), Andrius Tamsa ir Mark Anthon (Promophobia, LT), el_T (min_for/minimal.lt, LT), Ernestas Sadau (min_for/minimal.lt, LT), Intakz (Eternia/Vampire Records, LT), Mark Splinter (Lowvibe, LT), Omal ir Pol (StepService, LT), Paul Nevermind (paulnevermind.blogas.lt, LT), S13 (Secret Thirteen Music, LT), Shnipaz (Potcast/minimal.lt, LT), Uncle Roll (Deep Frequency/Proton Radio, LT), Vaiper (R.O.B./Despotin', LT), Walkman (Sutemos, LT).

„Sūpynes“ puoš Aroma (thebird.lt. LT), Eimis (Dublicate, LT), Gutshis (Evilspot, LT), Vodka Jugend (LT) vaizdo interpretacijos, bei G27 (LT), Kuku.ARTas (LT), Stilingas Dviratis (LT), Stoškus (Minimal Focus, LT) dekoracijos.

Penkmečio proga festivalio organizatoriai, kviesdami užsienio svečius, padirbėjo iš peties. Renginį vainikuos geriausio Briuselio klubo „Fuse“ rezidentas Peteris Van Hoesenas. Šie metai atlikėjui itin sėkmingi – muzikos žurnalai liaupsina jo savitą techno skambesį ir puikią nuojautą, jo plokštelės yra šluojamos nuo prekystalių, o gerbėjai aplodismentus dalina ne tik šokių aikštelėje, bet ir šiuolaikiniame teatre. Sužavėtas „Sūpynių“ idėja ir meniniu apipavidalinimu, Peteris Van Hoesenas  šeštadienio naktį pasirodys didžėjaus amplua.

Jo kolegė, rusaitė, jaučianti jaukius sentimentus Baltijos šalims ir gyvenanti tarp Paryžiaus fotosesijų ir Berlyno naktinių klubų, Dasha Rush, nušvies „Sūpynes“ ne tik savo moterišku žavėsiu, bet ir itin meistriškai atliktu DJ pasirodymu. Dasha suvirpins net ir tuos, kurie skeptiškai žiūri į moteris prie patefonų.

Naujos muzikinės krypties skwee tėvu tituluojamas Mesak ne tik gros gyvai, bet ir skaitys paskaitą apie skandinavišką muziką bei jos kūrimo subtilumus. Jo kaimynas, Estijoje gyvenantis ir Lietuvoje jau viešėjęs Ruxpin, taip pat pasirodys gyvai.

„Sūpynių“ draugas ir talismanas Anders Ilar šiemet pateiks pateiks dvi dovanas – pristatys festivalio penkmečiui sukurtą kūrinį „Traveller“ bei atliks net du specialiai paruoštus gyvus pasirodymus.

Profesionaliai ir kokybiškai dvejose „Sūpynių“ scenose įrengtos garso sistemos neleis ausims skaudėti.

Poilsį nuo miesto šurmulio papildys festivalio nauja erdvė – kūrybinių menų soft platforma, kurioje vyks seminarai,performansai, futbolo varžybų transliacijos, audiovizualinio meno ir atlikėjų pasirodymai. Laisvalaikio įvairovei bus organizuojami sporto žaidimai, stalo futbolas, vandens pramogos ir alaus  pirtis. Festivalio teritorijoje taip pat veiks maisto ir gėrimų barai, baidarių nuoma.

Organizatoriai iš atvykstančių dalyvių tikisi ypatingo dėmesio juos supančiai laukinei gamtai ir žmonėms, keliauti į festivalį pataria pigesniu ir patogesniu  būdu – traukiniu, važiuojančiu Vilnius–Pakretuonė–Vilnius maršrutu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą