Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 10d. 13:50

Bliuzas prie savo ištakų sugrįžta Lietuvoje

„Griot Blues“
Olgos Bash nuotr. / „Griot Blues“

Vilnius. 2014 m. vasara. Bliuzo legenda ir Vakarų Afrikos griot susitinka vienoje scenoje. Ir taip prasideda muzikinė draugystė, kuri virto ekvivalento pasaulyje neturinčiu albumu, kuris atkuria trūkstamą grandį bliuzo, vergovės ir ilgaamžių Afrikos tradicijų istorijoje. O gegužės 17-20d. bus pristatomas išskirtinai tik Lietuvoje.

Netikėtas skirtingų šalių ir skirtingų žanrų muzikantų susitikimas įvyko Vilniuje 2014 m., kai į Kristupo vasaros festivalį koncertuoti pakviestas Baba Sissoko apsilankė tuo pat metu Vilniuje vykusiame „GM Gyvai” organizuojamame Mighty Mo Rodgers koncerte. Po metų abu muzikantai su grupe grįžo į Lietuvą albumo įrašymui. „Tai buvo stebuklas. Viskas liejosi natūraliai, muzikantai jautė vienas kitą ir taip gimė autentiškas, ekvivalento pasaulyje neturintis albumas“, taip teigia „GM Gyvai“ vadovas ir albumo prodiuseris Žilvinas Švarplys.

„Griot Blues“ išskirtinumas slypi albumo pavadinime. Griot terminu apibūdinami Vakarų Afrikos klajojantys muzikantai, istorijų pasakotojai ir žodinių tradicijų saugotojai. Griot – tai titulas ir pareiga, paveldima per vyrišką šeimos liniją ir iki šiol egzistuojanti Vakarų Afrikoje. Griot tradicija vergovės metais Amerikoje dingo, tačiau gimė bliuzas. Ir šiame albume bliuzas sugrįžta namo...

Nors pasaulyje yra išleista bendrų darbų tarp bliuzo ir Afrikos muzikantų, tačiau „Griot Blues“ jau pripažįstamas kaip novatoriškas, nes kūriniuose užmezgamas tiesioginis dialogas, pokalbis, kuris virsta tiesų atskleidimu.

Lietuviams suteikta išskirtinė galimybė įsigyti ir išgirsti šį albumą pirmiesiems, nes projekto autoriai, muzikos grandai Mighty Mo Rodgers ir Baba Sissoko vienas kitą atrado mūsų šalyje. Dėl šios priežasties viena didžiausių platinimo kompanijų „Socadisc“ suteikė išskirtinę galimybę ir leido albumą išleisti anksčiau su sąlyga, kad bus prekiaujama tik fiziniais diskais ir tik Lietuvoje.

Jau gegužės 17-20 d. galėsime patys pirmieji pasaulyje išgirsti unikalų albumą „Griot Blues“. Albumo pristatymo koncertai vyks gegužės 17 d. Lietuvos rusų dramos teatre Vilniuje, gegužės 18 d. klubo „Combo“ terasoje Kaune ir gegužės 20 d. klube „Ramybė“ Palangoje.

Daina iš albumo „Griot Blues“

VIDEO: Daina iš albumo „Griot Blues“

Plačiau apie atlikėjus

MIGHTY MO RODGERS

 • Amerikos bliuzo legenda
 • „The Handy Awards“ už albumą „Blues Is My Wailin‘ Wall“.
 • „CHOC De L‘Annee“ apdovanojimą už metų bliuzo įrašą.
 • „Living Blues“ įvertino jį už šiuolaikinio bliuzo albumą „Red White and Blues“, 2001 m. ir 2002 m. „Trophees France Blues“ pripažino geriausiu tarptautiniu artistu.
 • 2007 m. pelnė „CHIC De L‘Annee“ geriausio bliuzo albumo vardą.
 • 2002 m. gavo didįjį „The Charles Cros“ prizą už „Red, White and Blues“.
 • Grojo su Sonny Terry, Brownie McGhee, Etta James, T-Bone Walker, Albert Collins, Bobby „Blue“ Band, Jimmy Reed

Čikagoje gimęs nepaprastai originalus dainininkas ir tekstų autorius Mighty Mo Rodgers (tikrasis vardas Maurice Rodgers) eklektiškai ir be galo jausmingai muzikoje apjungia gyvenimo patirtis. Atlikėjas pasiekia kiekvieno klausytojo širdį savo filosofiškomis, tiesiai iš sielos gelmių sklindančiomis bliuzo melodijomis, kurios net niūriausias mintis pakeičia į daug šviesesnes emocijas. Trečią kartą Lietuvoje apsilankysiantis publikos pamiltas Mighty Mo Rodgers kvies visus pasinerti į klasikinį bliuzą, tačiau praturtintą žinomo world muzikos atlikėjo Baba Sissoko išradingumu – drauge šis duetas pakylės į naujas aukštumas.

BABA SISSOKO

 • Multiinstrumentalistas, griot, Malio muzikos legenda.
 • Grojęs su Stingu, Habib Koite, Youssou N‘Dour, Buena Vista Social Club, Dee Dee Bridgewater.
 • Groja net 7 instrumentais.
 • 2012 m. su Viktoru Diawara, Laurita Peleniute, Sauliumi Petreikiu, Indre Jurgelevičiūte įrašė Malio ir Lietuvos muzikos tradicijas apjungiantį albumą „MaLituanie“.

Iš Malio kilęs Baba Sissoko yra pasaulinio lygio muzikantas, puikaus balso savininkas, įstabiai grojantis Vakarų Afrikos „kalbančiais būgnais“ tamani ir daugybe kitų instrumentų (ngoni, gitara, būgnais, balafonu, kalabasu, sildrum, kamelngoni). Autentiškų Malio muzikinių tradicijų tęsėjas eksperimentuoja su džiazo, bliuzo, roko stiliais.

Baba Sissoko priklauso archajines tradicijas saugančių Malio dainių griot luomui, kurį jis paveldėjo iš savosios šeimos. Ypatinga Baba Sissoko asmenybės trauka, galia suburti, išlaisvinti kitus atlikėjus bei užkrėsti juos savo vidine rimtimi ir pasitikėjimu skatina gimti netikėtus projektus. 2012 m. Baba Sissoko drauge su geriausiais mūsų šalies atlikėjais įrašė Malio ir Lietuvos muzikos tradicijas apjungiantį projektą „MaLituanie“. Pastarasis buvo garbingai pakviestas gyvam koncertui ir interviu į „BBC 3“ radiją Londone bei „Petworth“ festivalį.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas