Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 15d. 12:51

BLON festivalyje įteiktas apdovanojimas už geriausią trumpo metro animacinį filmą

Blon apdovanojimas
Domo Rimeikos nuotr. / Blon apdovanojimas

Savaitgalį tarptautiniame BLON animacijos ir videožaidimų festivalyje Klaipėdoje paaiškėjo Konkursinės animacijos programos nugalėtojas. Šis apdovanojimas penktą kartą rengtame festivalyje įteiktas pirmą kartą. Geriausiu trumpojo metro animaciniu filmu paskelbtas jauno vokiečių režisieriaus Florian Maubach darbas „Vagys ir policininkai“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dėl apdovanojimo iš viso varžėsi 15 trumpųjų animacinių filmų iš Šiaurės ir Baltijos šalių: Vokietijos, Danijos, Švedijos, Norvegijos, Latvijos ir Lietuvos, tarp kurių net 9 filmų autorės - moterys. Žiuri, kartu su Lietuvos atstove Giedre Burokaite, nariais pakviesti ir režisierius iš Norvegijos Mats Grorud bei turinio vaikams platformos „Hopster“ kūrybos vadovė Miki Chojnacka iš Jungtinės Karalystės.

Filmas „Vagys ir policininkai“ pasakoja apie berniuką Danielį, kuris, žaisdamas su draugais, susiduria su neįprastomis situacijomis, atskleidžiančiomis, kad paprastame žaidime slypi kur kas daugiau, nei galėtum įtarti iš pirmo žvilgsnio.

„Mums tai buvo tikras meno kūrinys. Filmas pasakoja apie pereinamąjį laikotarpį iš vaikystės į paauglystę, kur veiksmas vyksta smėlio dėžėje. Istorija pasakojama tikroviškai, kartu nuoširdžiai, keistai ir juokingai, tačiau be patyčių. Mes patys, tarsi, jautėmės grįžę į paauglystę, kai siaučia hormonai ir jausmai keičiasi: nuo baimės, gėdos iki gražių potyrių. Filmo stilistika, garsas puikiai parinkti atskleisti besikeičiančio paauglio kūną. Mes jautėmės patys esantys filme“ - įteikdama festivalio apdovanojimą apie filmo įtaigumą kalbėjo lietuvė žiuri narė, prodiuserė Giedrė Burokaitė.

Florian Maubach gimė 1989 m. Hamburge, Vokietijoje. Pernai baigė vizualiosios komunikacijos studijas Kaselio meno mokykloje ir šiuo metu yra žinomų animatorių grupių „Animation collective" ir „Sticky frames“ narys.

Festivalio žiuri išskyrė dar vieną filmą, suteikdama jam specialų apdovanojimą – režisierei iš Vokietijos Veronikai Solomon ir jos filmui „Mylėk mane, bijok manęs“. Filmu klausiama, ką galėtume padaryti, kad būtume mylimi. Pasitelkus šokio metaforą, ieškoma atsakymo, kodėl pasirenkame tam tikrus vaidmenis, ką siekiame sužavėti ir kokią kainą už tai esame pasiryžę sumokėti.

„Mes visi buvome priblokšti filmo techniniais sprendimais ir nepaprastai gražia animacija. Tiesą sakant, bandėme googlinti ir sužinoti, kaip jis buvo sukurtas. Šiame filme nuostabi choreografija, garso sprendimai ir, žinoma, puikiai papasakota istorija“, - sakė žiuri narys M.Grorud.

Organizatorių nuotr./Festivalio žiuri: G.Burokaite ir M.Grorud
Organizatorių nuotr./Festivalio žiuri: G.Burokaite ir M.Grorud

Pasak BLON festivalio vadovės Lauros Almantaitės, kasmet augantis renginys tikisi kitais metais pristatyti ir žaidimų konkursinę programą.

„Norėtume BLON festivalyje pristatyti meniškiausių, originalaus vizualinio stiliaus tarptautinę žaidimų programą, kurią vertintų tarptautinė žiuri. Taip pat prisidėti prie būtent tokių žaidimų populiarinimo, kviesti jų kūrėjus tinklaveikai, vesti seminarus. Mūsų festivaliui svarbu edukacija ir kokybiški kūriniai“, - teigė festivalio vadovė.

BLON festivalyje pirmą kartą buvo įteiktas ir Lietuvos animacijos kūrėjo apdovanojimas. Jį įsteigė Lietuvos animacijos asociacija. Šiais metais jį pelnė režisierė, dailininkė ir animacijos kūrėja Skirmanta Jakaitė už filmo „Žonglierius“ tarptautinius pasiekimus.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:32
01:00
01:02

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Sveikata