Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 9d. 12:03

Choro „Brevis“ 20-mečio koncertas – sekmadienį Vilniaus rotušėje

Choras „Brevis“
Organizatorių nuotr. / Choras „Brevis“
Gruodžio 12-ąją, sekmadienį, kamerinis choras „Brevis“ surengs baigiamąjį jubiliejinių metų vakarą Vilniaus Rotušėje: nemokamas koncertas „Su meile – choras „Brevis“ skirtas visiems 20-metį švenčiančio kolektyvo draugams (pradžia – 18 valandą).

Jubiliejiniame koncerte, kuris organizuojamas kartu su Lietuvos muzikų sąjunga, „Brevis“ pateiks įvairių žanrų ir tematikos kūrinių programą, atskleidžiančią įvairias vakarą vienijančios minties – meilės – spalvas ir pavidalus. Kartu su choru muzikuos vargonininkė Renata Marcinkutė-Lesieur, violončelininkas Povilas Jacunskas ir džiazo kvartetas „Baisios stygos“.

„Mūsų mintis labai paprasta. Juk šis choras gyvuoja vien todėl, kad jo narius sieja meilė. O visa kita – tik jos padariniai: meilė muzikai, Dievui, scenai, publikai, gamtai, draugams ir draugėms, tėvynei“, – jubiliejinio vakaro idėją pristatė choro „Brevis“ meno vadovas Gintautas Venislovas.

„Mes nesistengsim stebinti programa, dainavimo technika arba interpretacijomis. Tiesiog norime sau ir publikai padovanoti gražų ir jaukų vakarą“, – pridūrė jis. Koncerto metu skambės Benjamino Britteno, Jonathano Dove‘o, Erico Whitacre‘o, Eriko Ešenvaldso, Vaclovo Augustino kūrinai ir įvairios Gintauto Venislovo aranžuotės.

Dalį Vilniuje skambėsiančios programos choras „Brevis“ jau yra atlikęs Klaipėdos koncertų salėje lapkričio mėnesį. Be to, jubiliejinių metų muzikinėje programoje buvo įspūdinga ankstyvojo G.F.Hendelio psalmė „Dixit Dominus“, kurią choras pavasarį atliko Vilniuje ir Kretingoje.

„Brevis“ yra vienas universaliausių chorų Lietuvoje: kolektyvas rengia solines programas, atlieka kūrinius su instrumentiniais ansambliais ir orkestrais, kviečiamas į džiazo projektus, miuziklų ir roko operų pastatymus. Choras dainuoja labai įvairią muziką – nuo renesanso motetų ir madrigalų iki šiuolaikinės muzikos opusų.

Nuo 1996 iki 2003 metų „Brevis“ dalyvavo devyniuose chorų konkursuose Europoje ir Lietuvoje. Visuose juose choras laimėjo bent po vieną pirmąjį prizą, o penkiuose buvo pripažintas absoliučiu nugalėtoju. Iš viso „Brevis“ pelnė daugiau kaip 40 apdovanojimų, tarp jų – geriausio Europos choro titulą (2003 m. Prancūzijoje).

Nuo pat įkūrimo 1990 metais choro nuolatinė globėja yra šv. Kazimiero bažnyčia Vilniuje. Sekmadieniais choro grupė šioje bažnyčioje gieda pamaldų metų.

Kameriniam kolektyvui jau aštuonioliktus metus vadovaujantis Gintautas Venislovas chorų konkursuose Lietuvoje ir Europoje yra tris kartus pelnęs geriausio dirigento apdovanojimą. Be to, jis reiškiasi kaip kompozitorius ir muzikos aranžuotojas.

Jubiliejinį koncertą ves Neringa Čereškevičiene, kurią su choru „Brevis“ sieja ilgametė draugystė.

Kamerinio choro „Brevis“ 20-mečio baigiamasis koncertas – gruodžio 12 d. (sekmadienį) Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31). Pradžia – 18.00 val. Koncertas nemokamas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°