Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dailininkas Arūnas Mėčius gimtadienį pažymės katinui skirta paroda

Naujieji Arūno Mėčiaus kūriniai pasakoja apie senamiesčio gyventoją - katiną.
Klaipėdos galerijos nuotr. / Naujieji Arūno Mėčiaus kūriniai pasakoja apie senamiesčio gyventoją - katiną.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį, 17.30 val., bare „Senamiestis“ (Bažnyčių 4/Daržų 10, Klaipėda), atidaroma Arūno Mėčiaus tapybos paroda „Mažas didelio miesto gyventojas“. Parodoje – 5 vieno ciklo darbai.

Jau tapo tradicija, kad sulaukęs gimtadienio dailininkas Arūnas Mėčius klaipėdiečius vaišina savo kūrybos vaisiais. Šį kartą paroda atidaroma netikėtoje erdvėje, bare „Senamiestis“, kuriame esami ir būsimi Klaipėdos menininkai ir pats autorius, mielai leidžia laisvalaikį.

Arūnas Mėčius ištikimas savo tapybos manierai: virš krakeliūros ir lesiruotės slėpinių, po storu lako sluoksniu įkurdindamas sodriaspalvį siužetą, išsaugo prabangų formos ir turinio spindesį. Tik šį kartą, užuot kaip įprasta vedęs žiūrovą mistiniais labirintais, visuose ciklo darbuose lieka ištikimas realiam herojui, mažam didelio miesto gyventojui, kurio išdidžioje laikysenoje, akių gelmėje, judesių elegancijoje ir veržlume gimsta abejonė – ar tas, kas mažas, mažas iš tiesų?

„Tikra viskas, kas gimsta iš meilės, – sako A. Mėčius. – Ir klysta tie, kurie skirsto meilę į tikra ir netikrą, didelę ir mažą, gražią ir negražią. Ši paroda, kurią veikiau pavadinčiau draugų susitikimu mėgstamame bare, prie vyno taurės, skirta katinui, kuris šiais metais mano vidiniam vaikui suteikė daug džiaugsmo valandų. Kažkam jis – tik mažas didelio miesto gyventojas, o man – kūrybos versmė ir įkvėpimas. Lygiai taip ir aš, kažkam esu tik mažas didelio miesto gyventojas, susiliejantis su senamiesčio grindinio akmenimis, o kažkam – mylimas, brangus ir vienintelis, gal net – didis. Taigi, ši paroda ne apie katiną, o apie meilę, kuri mažą paverčia didžiu, silpną – stipriu, o paprastą – stebuklingu“.

Bohemiškame parodos atidarymo vakarėlyje draugams koncertuos Marijus Kučikas ir Rasa Duoniela. Kviečiami visi norintieji skaityti eilių – savų ir svetimų, apie meilę, vyną ir pavasarį.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą