Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 10d. 11:58

Dailininkės Agnės Kišonaitės debiutinėje parodoje – šiuolaikinės moters tema

Agnės Kišonaitė pristato parodą „Raudona ne mėlyna“
Oksanos Točickajos nuotr. / Agnės Kišonaitė pristato parodą „Raudona ne mėlyna“

Vasario 24 d. 18 val. „Lietuvos Aido“ galerijoje bus atidaryta Agnės Kišonaitės paroda „Raudona ne mėlyna“. Tai – pirmoji autorinė dailininkės paroda, ji tęsis iki kovo 13 d.

Baigusi grafinį ir interjero dizainą Vilniaus dailės akademijoje, Agnė Kišonaitė pagrindine savo paveikslų tema pasirinko moterį, panašią į ją pačią – veiklią, pasitikinčią savimi, visuomenišką, šiuolaikišką, dažnai patenkančią į komiškas situacijas.

„Moters tematika man artimiausia, kadangi man ji labiausiai suprantama. Mėgstu lankytis viešose susibūrimų vietose, kavinėse, ten stebiu moteris, jų bendravimą, žmonių tarpusavio santykius apskritai. Man taip pat labai patinka eiti į teatrus, baletus, operas ir koncertus. Manau, kad gyvenime esu modernistė – vis tikiu, kad galiu sukurti ką nors naujo“, – pasakoja dailininkė.

Jos paveikslų modernumas neliko nepastebėtas – dauguma kūrinių jau užsakyti jaunų šeimų, jaunatviškų žmonių, porų, Agnės paveikslus pritaikančių savo būstų, loftų interjeruose.

Oksanos Točickajos nuotr./Agnės Kišonaitės paveikslas „Žuvų taukai“
Oksanos Točickajos nuotr./Agnės Kišonaitės paveikslas „Žuvų taukai“

Dailininkė pasakoja mananti, kad jos kūrinius namų interjerui žmonės renkasi dėl to, kad jos tapyba – moderni, kiek paveikta pop art meno ir dizaino studijų: „Stengiuosi tapyti taip, kaip niekas to nedaro. Labai mėgstu konstruoti figūras aiškiais potėpiais. Visos spalvos yra apgalvotos, ryškios ir grynos. Jokio negatyvaus mąstymo. Pradedu įgyvendinti dar vieną savo sumanymą: prie paveikslo pasirenku ar suprojektuoju baldą ir jį ištapau paveikslo fragmentais. Dažniausiai jie be galo gražiai atrodo pastatyti drauge.“

Įkvėpimo dirbtinai neieškanti menininkė sako, jog idėjos jai gimsta tiesiog galvoje, bestebint kasdienes situacijas, ir priduria, kad tapant jai svarbiausia pozityvumas: „Niekada neinu tapyti būdama blogos nuotaikos. Labai tikiu, jog bet kokia negatyvi energija yra perduodama paveikslams. Noriu, kad mano paveikslai žmones džiugintų, kaip džiugina mane pačią.“

Paklausta, kokios publikos ji laukia savo parodos atidaryme, dailininkė sako tikisi sutikti ją palaikančius draugus ir pažįstamus bei naujus žmones, norinčius pamatyti jos paveikslus gyvai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės