Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dailininkų kūriniuose – Tolminkiemio peizažai

Spalio pradžioje dailininkų darbus galės įvertinti ir klaipėdiečiai.
"15 min" nuotr. / Spalio pradžioje dailininkų darbus galės įvertinti ir klaipėdiečiai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 15-25 dienomis, Tolminkiemyje vyko pirmasis tarptautinio projekto „KRISTIJONAS DONELAITIS. 300 METŲ JUBILIEJŲ PASITINKANT” etapas – tapybos pleneras.

Kaliningrado istorijos ir dailės muziejuje buvo atidaryta pirmoji projekto paroda. Kaliningrado dailės mylėtojus ji džiugins iki rugsėjo 22 dienos, o spalio 6 – ąją su projekto darbais bus pakviesti susipažinti ir klaipėdiečiai.

Tolminkiemis plenerui pasirinktas ne atsitiktinai: Lietuvos literatūros klasikas Donelaitis keturiasdešimt metų čia kunigavo, kūrė pasakėčias, parašė svarbiausią savo kūrinį – poemą „Metai“. Čia, Tolminkiemio bažnyčios kriptoje, jis ir palaidotas.

Siekdami paminėti ir aktualizuoti K. Donelaičio jubiliejinius metus, plenerą organizavo Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus atstovai. Plenere dalyvavo 8 dailininkai (5 klaipėdiečiai ir 3 kaliningradiečiai). Klaipėdai atstovavo Virginijus Viningas, Simas Žaltauskas, Dalia Skridailaitė, Arūnas Mėčius, Algis Vadoklis, Kaliningradui - Sargis Gogorian, Vladimir Karnilov, Andrej Mašichin.

Per dešimt kūrybinės stovyklos dienų profesionalūs menininkai sukūrė apie 50 paveikslų, iš kurių 38 eksponuojami parodoje. Daugelyje paveikslų – Tolminkiemio peizažai, kiekvieno autoriaus skirtingai interpretuojami, atlikti skirtinga technika.

“Mes visi matėme skirtingai. Skiriasi koloritas, atlikimo technika, matymo kampas, idėjos… Todėl paroda tikrai labai įdomi – akivaizdu, kad skirtingi žmonės negali to paties matyti ir vaizduoti vienodai. Į

Donelaičio žemę mes žvelgėme nūdienos žmogaus akimis”, - įspūdžiais apie parodą dalijosi dailininkas A. Mėčius.
“Dalyvauti plenere tikrai buvo verta, - pritarė tapytojas V. Viningas, - dešimt dienų Donelaičio žemėje davė peno apmąstymams ir apie didį kūrėją, ir apie istoriją, ir apie šiandieną…”
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą