Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 4d. 13:59

Danijos šiuolaikinės dailės paroda „Interrelations/sąryšiai“ supažindins su jaunąja menininkų karta

Marie Søndergaard Lolk, 2011. Untitled. Acrylic, rope, and nails on board.
Parodos „Interrelations/sąryšiai“ nuotr. / Marie Søndergaard Lolk, 2011. Untitled. Acrylic, rope, and nails on board.

VDA parodų salėse „Titanikas“ nuo spalio 9 iki lapkričio 2 dienos veiks Danijos šiuolaikinės dailės paroda „Interrelations/sąryšiai“. Ji supažindina lankytojus su jaunąja, tačiau kūrybiška ir plačiai žinoma menininkų karta, baigusia Danijos Karališkąją akademiją Kopenhagoje. Parodos dalyviai: AVPD (Aslak Vibaek ir Peter Doessing), Marie Koelbaek Iversen, Lea Porsager, Troels Sandegaard, Tove Storch ir Marie Soendergaard Lolk.

Parodos kūriniai aprėpia plačią meninių priemonių skalę – nuo tapybos, skulptūros, instaliacijų, medijų meno iki performanso bei grafikos. Autoriams būdinga traktuoti meną kaip tarpininką su tikrove, išreikšti menines pozicijas, nepaisant skirtingų nuomonių. Jų kūriniai žymi nuorodas į įvairius meninius reiškinius, pradedant nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio avangardo iki pat šių dienų meno praktikų, apimančių minimalizmą, konceptualizmą ir performansą.

Menininkams nesvetimas eksperimentas ir tyrimo požiūris, naudojant meninės raiškos priemones bei technologijas, taip pat nuorodos į tikrovės ir kultūros pasaulį su jiems būdingomis laiko, fizinėmis ir semiotinėmis savybėmis. Pagrindinis jų kūrinių bruožas – sukurti ryšius ir dialogą su kitomis meninėmis patirtimis, žinomomis iš šiuolaikinės meno istorijos, bet tuo pačiu siekiant ir bendravimo su kūrinių žiūrovais bei betarpiška ekspozicine erdve. Vadinasi, šiuo atžvilgiu „vidinis“ ir „išorinis“ ryšiai susijungia viename žodyje „sąryšiai“.

Parodos autoriai taip pat kviečia besidominčius į seminarą, kuriame AVPD, Marie Koelbaek Iversen, Lea Porsager ir Troels Sandegaard kalbės apie savo kūrinius, patirtis ir idėjas, pateikdami daugiau išsamesnių paaiškinimų kūriniams, eksponuojamiems parodoje. Seminaras įvyks spalio 9 d. 10-14 val. Dizaino inovacijų centro 112 auditorijoje (Maironio g. 3).

Parodą organizavo Danijos Karalystės ambasada Lietuvoje, ji atidaroma Jo Karališkosios Didenybės Danijos Kronprinco Frederiko vizito į Lietuvą spalio 8-10 d. proga.

Parodos kuratorius Henrik B. Andersen.

Parodos atidarymas: 2013.10.08 18.00 val.

Paroda veiks: 2013.10.08-2013.11.02

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/