Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dešimtajame medijų meno ir muzikos festivalyje „Centras” – gyva legenda Blixa Bargeld ir Kangding Ray

Šį rudenį Kauną vėl užplūs garso ir vaizdo srautai - spalio 21-31 d. vyks X Tarptautinis medijų meno ir muzikos festivalis „Centras”, dešimtmetį skaičiuosiantis su tokiais vardais, kaip Blixa Bargeld (Vokietija), Kangding Ray (Prancūzija), Ueno Masaaki (Japonija), Gábor Lázár (Vengrija).
Blixa Bargeld
Blixa Bargeld / Thomas Rabsch nuotr.

Festivalis „Centras” yra aktyvi platforma įvairaus žanro kūrėjams, suburianti lankytojus į garso ir vaizdo įvykius įvairiausiose miesto erdvėse. Per daugelį metų Kauno auditorija festivalio dėka dalyvavo audiovizualiniuose eksperimentuose, gyvos ir elektroninės muzikos pasirodymuose, tyrinėjo pojūčius ir plėtė suvokimą apie medijų meną.

Šiemet per dešimt dienų festivalis „Centras” pristatys Lietuvos medijų meno parodą, audiovizualinę programą „Griežtas srautas”, interaktyvią edukacinę programą vaikams ir plačiajai auditorijai. Festivalio dešimtmečio programą vainikuos vokalo alchemiko Blixa Bargeld pirmasis pasirodymas Lietuvoje.

Festivalio „Centras” atidarymas įvyks spalio 21 d. (trečiadienį) galerijoje „POST”. Joje bus pristatyta paroda „Remediacija”, skirta apžvelgti Lietuvos medijų meno raidą 15 metų retrospektyvoje, rengiama šių metų kviestinio kuratoriaus Jurij Dobriakov.

Spalio 23 d. (penktadienį) naktiniame bare „Lizdas” atsivers pirmoji audiovizualinės programos „Griežtas srautas” dalis. Ją ves vienas progresyviausių šiuolaikinių kūrėjų Kangding Ray, atliksiantis išskirtinį gyvą elektroninės muzikos pasirodymą. Taip pat programoje bus galima išvysti japono Ueno Masaaki gyvus audiovizualinius eksperimentus, kuriančius naujus laiko potyrius, bei lietuvius Inner (DAI) ir su~y.

Press pic nuotr./Kangding Ray
Press pic nuotr./Kangding Ray

Spalio 25 d. (sekmadienis) bus skirtas edukacijai. Galerijoje „POST” komanda „Bionics” pristatys interaktyvią instaliaciją „ID”, taip pat vyks vaikams skirtos Monikos Janulevičiūtės (leidybos platforma „Kritika”) vedamos fotoekologijos dirbtuvės „Lankas”. Plačiają auditoriją ekskursijos metu su paroda „Remediacija” supažindins jos kuratorius J. Dobriakov.

Spalio 29 d. (ketvirtadienį) programos „Griežtas srautas” antros dalies metu galerija „Meno forma” pasiduos aštresniems garso ir vaizdo eksperimentams. Garso menininkas Gábor Lázár, savo kūryboje nagrinėjantis sintezės elementą, į Kauną atvyks su nauja instaliacija ir atliks gyvą audiovizualinį pasirodymą. Taip pat tą vakarą kūrybiniais srautais dalinsis Refusenik (Arturas Bumšteinas), audio_z (Tautvydas Bajarkevičius), Tadas Zaranka, Vygintas Orlovas.

Gyvos programos uždarymo metu spalio 30 d. (penktadienį) festivalis „Centras” grįš į kino teatrą „Romuva”, kuriame žymusis Blixa Bargeld surengs išskirtinį pasirodymą „Rede / Speech”.

Vokiečių eksperimentinės muzikos atstovas nuo 1980 m. yra nutiesęs ilgą ir iki šiol aktyvų kūrybinį kelią su grupe „Einstürzende Neubauten“, taip pat kaip solo pasirodymų atlikėjas ir daugelio muzikinių kolaboracijų dalyvis („ANBB” su Alva Noto, „Still Smiling” su Teho Teardo). Savo pasirodymuose Blixa Bargeld kiekvieną klausytoją įtraukia į asmenišką kelionę po garsinių eksperimentų pasaulį. Atlikėjas vokalo galimybes tiria skiemenų, žodžių, sakinių metamorfozėmis, kurios virsta jautria akustine architektūra. Sudėtingos solo improvizacijos, pasitelkiančios minimalias technines galimybes, nepalieka jokių paslapčių nuo auditorijos. Tai – neeilinė galimybė iš arti pažvelgti į Blixa Bargeld akustinę laboratoriją.  

Festivalį „Centras” spalio 30 d. palydės švedo Tomo Nordmark gyvas muzikinis pasirodymas kavinėje „Kultūra”.

Dirbtuvių vaikams „Lankas” vietų skaičius ribotas, registracija vykdoma el. paštu info@cntrs.lt. Bilietus į mokamus renginius spalio 23 d., 29 d., 30 d. galima įsigyti Tiketoje. Paroda galerijoje „POST” veiks iki spalio 31 d.

Festivaliui „Centras” dalinį finansavimą suteikė Lietuvos Kultūros taryba ir Kauno savivaldybė. Festivalio partneris – Goethe institutas.

Daugiau informacijos www.cntrs.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius