Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

Diskusija: kaip kinta tėčių vaidmuo vaikų gyvenime

Vaiko teisių gynėjai kviečia į diskusiją apie tėčių vaidmenį ir svarbą vaikų gyvenime, kuri vyks Litexpo parodų rūmuose lapkričio 18 d. organizuojamoje konferencijoje-parodoje „Ateitis – ryšys su vaikais“, rašoma Litexpo pranešime spaudai.
Žmonių eilės prie vakcinavimo centro „Litexpo“
„Litexpo“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės, tėčių vaidmuo vaikų gyvenime kinta ir įgauna vis didesnę svarbą, vyrai daugiau dėmesio skiria vaikams ir dar labiau įsitraukia į jų gyvenimus, ugdymą, buitį ir laisvalaikį.

„Pastebime, kad tėčiai vis labiau domisi ir skiria didesnį dėmesį vaikams, prisiima daugiau atsakomybių už jų auginimą. Tad kviečiame į diskusiją apie visuomenėje vykstantį pokytį ir jo nešamą naudą vaikų ir visos visuomenės emocinei sveikatai“, – sako I.Skuodienė.

Vaiko teisių gynėjų inicijuojamoje diskusijoje kviesime drauge ieškoti atsakymų apie pozityvios tėvystės principus, kaip puoselėti santykius su mažu vaiku ir jam augant, išlaikyti balansą tarp tėčio autoriteto ir betarpiškos draugystės bei kalbėsimės apie kitus šeimai svarbius klausimus.

„Man tėvystė savaime yra pozityvi. Ji didina širdį, pamenu, kai turėjo gimti ketvirtas sūnus, galvojau, kad mano širdis nebegali būti jau didesnė ir kai jis gims gal jau nebebus to širdį didinančio sprogimo, tačiau vaikas gimė ir ji dar kartą padidėjo“, – sako režisierius ir aktorius Žilvinas Beniušis.

Diskusijos metu kalbėsime, kaip patiems vyrams sekasi vienu metu būti puikiais darbuotojais, gerais šeimos vyrais ir tobulais tėčiais, ar jie nesijaučia suvaržyti pernelyg didelių lūkesčių ir kaip pavyksta viską suderinti. Galiausiai, ar visi tėčiai žino, kur kreiptis pagalbos ir yra pasiruošę ją priimti, kai susiduria su tėvystės iššūkiais.

Apie šias ir kitas svarbias temas diskutuosime su vaiko gerovės ekspertais, žiniasklaidos atstovais ir kūrybininkais.

Diskusijos Pozityvi tėvystė: tėčiams ir apie tėčius pradžia 16 val.

Diskusijoje dalyvauja:

1. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

2. Paramos vaikams centro psichologė, "Tėvų linijos" vadovė Jūratė Baltuškienė.

3. Humanitarinių mokslų daktaras (VDU), naujienų portalo „15min.lt“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Donatas Večerskis.

4. Lektorius, koučingo specialistas, ugdymo metodikų kūrėjas, teatro režisierius, aktorius Žilvinas Beniušis.

Diskusiją moderuoja Justas Rožėnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!