Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvi tapytojos iš senosios Klaipėdos

A Zinnhuber paveikslas „Molas prie Klaipedos“ apie 1880 m.
Paveikslas / A Zinnhuber paveikslas „Molas prie Klaipedos“ apie 1880 m.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, 17 val., LDM Klaipėdos Prano Domšaičio galerijoje atidaroma paroda „Dvi tapytojos iš senosios Klaipėdos. Ana ir Margaretė Zinhuber“, kurią pristato Liuneburge (Vokietija) įsikūręs Rytprūsių krašto muziejus.

Atidaryme dalyvaus muziejaus kuratorius dr. Jornas Barfodas, garsus Nidos dailininkų kolonijos tyrinėtojas.

Apie Klaipėdoje gimusių tapytojų Anos (1864–1947) ir Margaretės (1876–1953) Zinhuber kūrybą iki šiol beveik nieko nežinojome. 2007 m. Rytprūsių krašto muziejus Liūneburge surengė jų kūrybos parodą, kuriai paveikslus skolino privatūs asmenys. Tikimės, kad ir Klaipėdos visuomenę sudomins iš mūsų miesto kilusių dailininkių kūryba.

Parodoje Prano Domšaičio galerijoje eksponuojami iš privačių rinkinių Vokietijoje surinkti dviejų seserų tapytojų aliejiniai paveikslai, akvarelės, piešiniai. Nors apie 1908 m. seserys persikėlė į Berlyną, vasaromis jos  nuolat atvykdavo į Kuršių neriją, dalyvavo Nidos dailininkų kolonijos veikloje, lankydavosi Klaipėdoje. Apie tai byloja A. ir M. Zinhuber peizažai, kuriuose užfiksuoti Tomo Mano namelis Nidoje, bažnyčia Juodkrantėje, kiti Juodkrantės kampeliai. Gausu parodoje senosios Klaipėdos ir jos apylinkių vaizdų – gimtojo miesto vaizdai Anos ir Margaretės kūryboje  išliko nuo pirmųjų kūrinių iki prisiminimų paveikslų, sukurtų jau gyvenimo saulėlydyje. Abi seserys kūrė tradiciniu, realistiniu stiliumi. Kūriniams būdingas lyrizmas, jie nestokoja romantiško, kartais sentimentalaus atspalvio. Tai nuoširdi, gamtos grožį ir meilę jai deklaruojanti kūryba.

Sudėtinga krašto istorija nunešė užmarštin daugelio dailininkų, gimusių mūsų krašte, pavardes, didžioji dalis jų kūrinių negrįžtamai prarasta. Tuo labiau brangi kiekviena nauja pažintis su praeities vaizdais ir jų kūrėjais.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą