Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvyliktajame keliautojo ir poeto Pauliaus Normanto fotoalbume – kelionės po šventuosius miestus

Paulius Normantas
Sauliaus Žiūros nuotr. / Paulius Normantas
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio pradžioje vilniečius bei miesto svečius sukvietęs į fotografijų parodą „Keturios Budos pėdos. Keturi šventieji miestai“ šį kartą keliautojas ir poetas Paulius Normantas atvers Vilniaus rotušės duris, kur lapkričio 12 d., 17.30 val., dienos šviesą išvys to paties pavadinimo jo fotografijų albumas. Kartu su leidykla-spaustuve „Petro ofsetas“ bei viešąja įstaiga „Azijos menų centras“ fotografas kviečia į albumo pristatymą bei po jo vyksiantį autoriaus darbų aukcioną.

Naujajame P.Normanto fotografijų albume, ne veltui turinčiame dvigubą pavadinimą, įamžintos budistų piligrimystės vietos, kuriose Buda gimė, nušvito, davė pirmuosius mokymus bei mirė. Šias vietas fotomenininkas savo kamera užfiksavo lankydamasis Nepale bei Indijoje 2007–2010 metais. Pastarąjį mėnesį parodoje eksponuota beveik pusė visų 108 albume pateikiamų darbų.

„Šios vietos – Budos gyvenimo kelią savotiškai įrėminančios ir jo patirtį bei mokymą menančios „pėdos“, neretai dar vadinamos šventaisiais miestais. Pauliaus Normanto fotokamera užfiksuoti objektai – tai meditacinė kelionė į kultūrinę Indijos budizmo praeitį ir gyvą dabartį“, – P.Normanto darbus apibūdino prof. Audrius Beinorius, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro direktorius.

Devyniolikoje ekspedicijų po Tibetą, Himalajus, Indiją, Tailandą, Mianmarą, Butaną ir kitas valstybes dalyvavusio P.Normanto fotografijų fonde – daugiau nei 100 tūkst. darbų, Lietuvoje bei užsienio valstybėse yra išleista vienuolika jo fotografijos albumų, P.Normantui įteiktas ne vienas garbingas apdovanojimas už kūrybinę veiklą.

Po albumo „Keturios Budos pėdos. Keturi šventieji miestai“ pristatymo vyksiančiame aukcione susirinkusieji turės galimybę įsigyti keletą išskirtinių P.Normanto darbų, kurie buvo eksponuojami parodoje Dailininkų sąjungos galerijoje. Aukciono metu surinktos lėšos bus skirtos fotografijų albumo leidybai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau