Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Edukacinėje savaitėje „LVSO vaikams“ – muzikos ir dailės jungtys

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, bendradarbiaudamas su įvairiais muziejais ir kitomis kultūrinėmis erdvėmis, šį rudenį pradeda naują savo projektą – edukacinę savaitę „LVSO vaikams“.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Spalio 28–30 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, MO muziejuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniaus taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, Vilniaus paveikslų galerijoje ir „White Piano Hall“ koncertų salėje įvyks net devyni edukaciniai renginiai vaikams. Jų metu Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantai supažindins vaikus su klasikinės muzikos įvairove, simfoninio orkestro instrumentais ir jų galimybėmis, pasakos muzikines istorijas. Nacionalinėje dailės galerijoje ir Vytauto Kasiulio dailės muziejuje prieš koncertus vyks ir dailės edukacija – edukatorės ves ekskursijas po muziejus, supažindins ir leis gyvai išbandyti dailės technikas.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro edukacinės savaitės iniciatyva gimė iš noro skatinti vaikų ir jaunimo kultūrinį ir kūrybinį ugdymą, gyvą domėjimąsi skirtingomis kultūros ir meno sritimis, padėti vaikams ir jaunimui atskleisti savo kūrybinį potencialą, įtraukti juos į socialinį ir kultūrinį dialogą, ugdyti meilę ir pagarbą kultūrai ir menui, supratimą, jog tai – itin vertinga ir svarbi gyvenimo dalis. Vis daugiau užsienio valstybių pasitelkia meną ir kultūrą kaip priemones geriau užmegzti dialogą su įvairiomis visuomenės grupėmis. Pavyzdžiui, JAV įgyvendinamos programos „Turnaround Arts“, „National Endowment for Arts“, „Silk Road Project“ mokyklų iniciatyva, Kanadoje veikia nevyriausybinė organizacija „Canadian Arts Coalition“ ir pan. Pasitelkiant inovatyvius ir interaktyvius metodus, įtraukiančius kūrybos procesus, investuojama ir į visos visuomenės kultūrinį švietimą, užauginama nauja jaunimo karta, kuri drąsiau renkasi kultūrines veiklas ir aktyviau dalyvauja kultūriniame gyvenime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius