Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 11d. 16:47

Ėjimo varžybų metu pagalbos ranką išties „Amber CrossFit“ treneriai

T. Gudžiauskas
„Ageimage“ nuotr. / T. Gudžiauskas

Pirmųjų masinių ėjimo varžybų „Proenzi ArthroStop“ Lietuvoje metu neįprasta trasos atkarpa varžybų dalyviams prasidės skaičiuojant 8000 žingsnių.

„Tai bus dviejų metrų cementinio bloko įkalnė, kurioje teks sukaupti dėmesį. Kuriant šią trasą norėjosi, kad ėjimo entuziastai turėtų nors vieną įdomią kliūtį, todėl sugalvojome į pagalbą pasikviesti neseniai Vilniuje įsikūrusius „Amber CrossFit“ trenerius, kurie, tikrąja to žodžio prasme, išties pagalbos ranką kiekvienam einančiam“, – teigė renginio organizatorė Vlada Musvydaitė.

„Amber CrossFit“ treneris Tadas Gudžiauskas sako, kad kiekvienas varžybų dalyvis galės paliesti vieną iš pagrindinių „CrossFit“ treniruočių įrankių – virvę. „Šią sporto šaką sudaro sunkioji atletika, gimnastikos elementai, važiavimas dviračiu, ištvermės ugdymo pratimai, taip pat pratimai su savo kūno svoriu. Po „CrossFit“ treniruočių ir kasdieniame gyvenime išmokstama pritaikyti įgytas žinias, gebėjimus, nes stiprinamas visas kūnas, ištvermė, kuri bet kuriam žmogui dažnai praverčia kasdienybėje“, – tvirtino jis.

„Ageimage“ nuotr./T. Gudžiauskas
„Ageimage“ nuotr./T. Gudžiauskas

Anot jo, prie pirmųjų masinio ėjimo varžybų jį ir jo bendraminčius paskatino prisidėti šio renginio idėja. „Mes visada palaikome bet kokį sportą ar judėjimą, nes jis atneša naudos sveikatai. Juo labiau šis renginys skatina senjorų integraciją į fizinę veiklą, kuri yra ypatingai svarbi norint užtikrinti kokybišką gyvenimą esant garbaus amžiaus, “ – teigė T. Gudžiauskas.

Pašnekovas sako, kad eiti gali kiekvienas – šiai fizinė veiklai amžius nėra svarbus. „Ėjimas yra natūralus judesys, tai vienas pirmųjų judesių, kurį nuo pat mažens išmokstame. Mes manome, kad žmonės visada turi judėti. O ėjimas yra būtent tai ką gali daryti bet kokio amžiaus ir pajėgumo žmonės.“

Jo manymu, ėjimas yra ne tik puiki galimybė senjorams išlikti fiziškai aktyviems – ši veikla gali būti puiki pradžia pradedantiesiems sportuoti. „Teisingas sportas yra toks, kai sportuojant ugdomi visi žmogaus sugebėjimai: ištvermė, jėga, lankstumas, greitis, vikrumas bei koordinacija – tą gali pasiūlyti tiek „CrossFit“ sportas, tiek ėjimas. Šiuo atveju pastarasis variantas būtų puiki pradžia siekiant aukštesnių rezultatų sporte“, – kalbėjo T. Gudžiauskas, kuris neseniai Lenkijoje iškovojo „CrossFit“ žaidynių čempiono titulą.

VIDEO: Tabata Tadas

Informaciją parengė www.ejimovarzybos.lt

Pirmosios masinės „Proenzi ArthroStop“ masinio ėjimo varžybos vyks balandžio 16 d., Vilniuje, Pavilnių regioniniame parke. Startas: 12 valandą, Belmonto poilsiavietėje, stadione. Varžybų numerius visą šią savaitę galima atsiimti „SAMSUNG“ parduotuvėje, PC OZAS, II a.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“