Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 2d. 11:34

Elena Vaenga: „Aš esu didžiajame šou versle, bet nesu jo dalis“

Elena Vaenga
Koncerto organizatorių nuotr. / Elena Vaenga

Dvasinga, tikra, šilta Elena Vaenga po Naujųjų metų atkeliauja į Vilnių. Kokybiškos rusiškos muzikos mylėtojai Sankt Peterburgo scenos perlu vadinamos atlikėjos romansus ir šansonus išgirsti galės jau sausio 15-ąją. Iš viso E.Vaenga yra parašiusi per 800 dainų, jos repertuare – pačios kurta muzika, senieji ir šiuolaikiniai romansai, baladės, tautinės rusų dainos ir dainuojamoji poezija.

Dainininkė, kuriai sausio pabaigoje sueis 35-eri, sako, kad žmonės su amžiumi darosi geresni. Pati ji – tvirto charakterio, tačiau jautri ir spinduliuojanti įgimtą charizmą. „Aš jaučiu publiką, nors to nederėtų maišyti su noru jai įtikti. Nuo scenos matau, kas žmonėms nepatiks ir pasikliaunu savo jausmais. Sykį mane įkalbėjo karo veteranų vakare sudainuoti dainą „Kuriu“ (liet. „Rūkau“) – žmonės žiūrėjo į mane, kaip į kvailę, ir teisingai padarė. Dabar tik pati renkuosi, ką ir kaip man dainuoti“, – interviu „Rossijskaja gazeta“ sakė atlikėja.

Nors E.Vaenga per koncertą mėgsta būti padėties šeimininke, ji impulsyvi, bet tikrai nėra despotė. „Juk ne bažnyčioje dainuoju, visko būna“, – yra juokavusi ji. Kartą paklausta, ar jaučiasi didžiojo Rusijos šou verslo dalimi, E.Vaenga atsakė: „Aš esu šou versle, bet aš – nesu jo dalis. Manęs neveikia žvaigždžių liga, nes išgarsėjau jau būdama daugiau kaip 30-ies. Dešimčia metų jaunesni gal ir gali pamesti galvą, o aš tuo metu jau supratau, kokios yra gyvenimo vertybės. Deimantai – ne vertybė, tad pametusi žiedą su brangakmeniu neliūdėsiu. Gink Dieve, mirtų giminaitis – tai yra tikra netektis“, – sakė atlikėja.

„Fonograminių“ atlikėjų netoleruoja

E.Vaenga pati koncertų metu niekuomet nedainuoja pagal fonogramą, dėl gausaus jos naudojimo moteris smerkia populiariosios muzikos pasaulį. „Galima pateisinti fonogramą televizijos laidoje, bet kai tai vyksta koncertuose... Pati matau, kad yra tokių, kurie kas antrą ar trečią dainą dainuoja pagal fonogramą. Aš apkeliavau daugybę miestų ir esu tikra, kad kiekviename galima rasti gerą aparatūrą. Prodiuseriai spaudžia? Netiesa, jie niekada neverčia savo globotinių taip dainuoti, tai – paties atlikėjo pasirinkimas“, – stebėjosi E.Vaenga. Ji pridūrė laukianti, kada žmonės susiprotės ir išgirdę fonogramas keliaus į bilietų kasas atsiimti pinigų už tokius pasirodymus.

Apie E.Vaengą sakoma, kad ji scenoje sukūrė „paprastos rusiškos moters įvaizdį“. Su tuo sutinka ir ji pati. „Aš iš tiesų neprausiu kojų porcelianiniuose dubenyse su prancūziškais muilais. Pelniusi pripažinimą ir prestižinius rusiškus „Auksinius gramofonus“ buvau nustebusi tik dėl to, kiek milijonų žmonių mintys sutampa su manosiomis. Dabar, kai popmuzika užėmė pagrindines pozicijas šou versle žmonės gręžiasi į tikresnę muziką, juk jie supranta, kad tomis lėkštomis dainomis bukinama jų ir augančios kartos psichologija“, – kalbėjo dainininkė.

Gražiausias ir žymiausias savo dainas dainininkė Lietuvos publikai atliks 2012-ųjų sausio 15-ąją, Vilniaus Pramogų arenoje.

Temos: 1 Muzika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/