TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Estijos menininkų juvelyrikoje – šiuolaikinės visuomenės problemų atspindžiai

Juvelyro Nilso Hinto kūrinys
(AV17) galerijos nuotr. / Juvelyro Nilso Hinto kūrinys
Šaltinis: 15min
0
A A

Minėdama vienerių metų gimtadienį (AV17) galerija džiaugiasi galėdama pristatyti jaunos menininkų grupės „OTSE!“ iš Estijos parodą „Personal Devil“ („Asmeninis velnias“). Atidarymas vyks vasario 9 dieną, ketvirtadienį, 18 valandą, (AV17) galerijoje (Aušros vartų g. 17, Vilnius).

„OTSE!“ – trijų dar labai jaunų, tačiau nepaprastai ambicingų, talentingų ir perspektyvių, jau spėjusių išgarsėti Estijoje menininkų Nilso Hinto, Annikos Kedelauk ir Raineris Kaasik-Aaslavas prieš pusantrų metų įkurta grupė. Per šį trumpą laiką „OTSE!“ surengė dvi personalines parodas, sukūrė daug kūrinių – Estijos publika jauną menininkų grupę „OTSE!“ pripažino po pirmosios parodos.

Pagrindinė „OTSE!“ kūrybos sritis – konceptuali juvelyrika, ir niekam nėra paslaptis, jog tai dominuojanti meno šaka Estijoje. Vis dėlto menininkai savęs nė kiek neriboja, parodose konceptualią juvelyriką jungia su šiuolaikinėmis medijomis, naudodami instaliacijas, fotografiją ir video meną. Įspūdingai įgyvendintose, žiūrovą intriguojančiose „OTSE!“ parodose visuomet glūdi daugybė simbolinių prasmių. Kūrinio ir erdvės santykis yra itin svarbus, jis kiekvieną kartą sukuria tam tikrą istoriją.

(AV17) galerijos nuotr./Juvelyrės Annikos Kedelauk kūrinys "Spinning Top Ring"
(AV17) galerijos nuotr./Juvelyrės Annikos Kedelauk kūrinys "Spinning Top Ring"

Parodoje „Personal Devil“ („Asmeninis velnias“) gilinamasi į asmenines žmonių problemas šiuolaikinėje visuomenėje, jų įtaką asmens psichikai ir įprastam požiūriui į gyvenimą. Konceptualūs kūriniai yra socialiai angažuoti, nagrinėja tokias „sugedusios“ visuomenės problemas kaip paskolos, viršijančios žmogaus galimybes, pasisekimo kultas, grožio garbinimas, vartotojiškumas ar alkoholizmas. Integruoti šias problemas į meno kūrinį pasirenkami netradiciniai būdai: kontrastai – ryžtas užvaldyti pasaulį supriešinamas su žaismingu vidiniu vaiku, ironija ar net groteskas – šiuolaikinė nauja religija tapatinama su vartotojiškumu, indulgencija – su paskola.

(AV17) galerijos nuotr./Juvelyro Rainerio Kaasik-Aaslavo kūrinys "Black Stork and Russalka"
(AV17) galerijos nuotr./Juvelyro Rainerio Kaasik-Aaslavo kūrinys "Black Stork and Russalka"

Kiekvieno „OTSE!“ nario individualaus stiliaus pasirinkimas užpildo išskirtinį grupės kūrybinį charakterį. Raineris Kaasik-Aaslavas išreiškia savo idėjas, naudodamas gan retai sutinkamą brangiųjų akmenų graviravimo techniką. Didžioji dalis jo juvelyrikos dirbinių ar objektų yra akmens graviūros. Annika Kedelauk gilina įgūdžius klasikinėje auksakalystėje ir sau meta technologinius iššūkius. Tuo tarpu Nilsas Hintas savoms idėjoms realizuoti naudoja kalvystę. Nilso kūryboje tradicinė technologija įgauna naują konceptualaus meno kūrinio gyvenimą.

(AV17) galerijos nuotr./Juvelyrės Annikos Kedelauk kūrinys "Leach"
(AV17) galerijos nuotr./Juvelyrės Annikos Kedelauk kūrinys "Leach"

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Juvelyrika

Dakaras 2018