Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 11d. 10:24

Europos parlamente paminėtas Česlovo Milošo šimtmetis

Česlovo Milošo 100-ųjų gimimo metinių proga išleistas kalendorius.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Česlovo Milošo 100-ųjų gimimo metinių proga išleistas kalendorius.

Nobelio literatūros premijos laureato Česlovo Milošo kūryba ir jo vaidmuo apibrėžiant Europos tapatybę aptarta per minėjimą Europos Parlamente.

Keliems šimtams renginio dalyvių parodytas prieš ketverius metus sukurtas Vytauto Damaševičiaus ir Juozo Matonio dokumentinis filmas „Česlovo Milošo Vilnius“.

Politinius, visuomeninius, kultūrinius ir literatūrinius Č.Milošo palikimo aspektus per diskusiją aptarė Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Egidijus Aleksandravičius, Krokuvos universiteto profesorius Andrzejus Romanowskis ir Europos Parlamento narys Boguslavas Sonikas.

Renginio dalyviams pristatyta Europos Parlamente eksponuojama Vytauto Didžiojo universiteto sudaryta paroda „Sugrįžimas/Powrόt/Return“ apie kūrėjo sugrįžimą į Lietuvą po 52 metų.

Lietuvoje gimusio, Lenkijoje, JAV ir Prancūzijoje dirbusio bei kūrusio poeto ir diplomato gimimo 100-sias metines JT Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) yra įtraukusi į minimų datų sąrašą, o Lietuvos ir Lenkijos parlamentai šiuos metus yra paskelbę Č.Milošo metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:51
31:52
03:07

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Maistas