Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 25d. 02:14

Festivalio „Gaudeamus XVI“ atidarymas Neries pakrantėje – su dainomis, lazeriais ir fejerverkais

Koncerto akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vandens ir lazerių šou

Penktadienio vakarą prie Baltojo tilto įvyko Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventės „Gaudeamus XVI“ atidarymas. Šia proga Neries pakrantėje įvyko Lino Adomaičio ir Danguolės Beinarytės vadovaujamo choro pasirodymai bei lazerių programa. Renginio pabaigoje padangę nušvietė įspūdingas fejerverkų šou.

Belaukiant, kol Neries pakrantėje prisišvartuos laivas, gabenęs choristus ir renginio svečius, publiką „apšildė“ džiazo pianistas Artūras Anusauskas ir saksofonininkas Vytautas Labutis.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Linas Adomaitis
Linas Adomaitis

Po pavakare nulijusio lietaus likusi dargana publikos neišvaikė – nemokamo koncerto norintys pasiklausyti žmonės link scenos plūdo viso renginio metu.

Scenoje su elektrinių styginių kvartetu „Stringplay“ pasirodęs dainininkas Linas Adomaitis pažėrė savo garsiausių kūrinių ir jau atlikdamas pirmą dainą visus padrąsino prieiti arčiau scenos ir dainuoti kartu. Klausytojams to kartoti nereikėjo: priedainius publika darniai ir garsiai dainavo kartu su L.Adomaičiu – ne veltui didžiąją koncerto klausytojų dalį sudarė choristai.

Netrukus šalia scenos iškilo dviejų šimtų kvadratinių metrų vandens siena, ant kurios koncerto metu įvairiomis lazerio spalvomis buvo piešiamos erdvinės figūros. Dalis renginio dalyvių ne tik grožėjosi vandens ir lazerio kuriamu reginiu, bet ir nusprendė atsigaivinti išsimaudydami po trykštančio vandens srove.

L.Adomaitį scenoje pakeitė Kauno burgundiškasis choras, vadovaujamas dirigentės Nijolės Beinarytės, kuris atliko pasaulinio garso popmuzikos šlagerius.

Arčiau Neries krantų žiūrovus subūrė laive įvykęs keturių perkusininkų pasirodymas. Dar po minutėlės įvyko renginio kulminacija – dangų nutvieskė fejerverkų puokštė.

Pirmasis „Gaudeamus“ įvyko 1956 m. Estijoje, Tartu mieste, vėliau šventė paeiliui imta rengti Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Šiemet Vilniuje bus surengtas jau 16-asis „Gaudeamus“, kurio devizas – „Prieš srovę“.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Koncerto akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Koncerto akimirka

Kiti „Gaudeamus XVI“ renginiai:

Birželio 25 d.:

20 val. Chorų koncertai Šv. Kazimiero ir Šv. Jonų bažnyčiose;

20 val. Pučiamųjų orkestrų koncertas Rotušės aikštėje;

22 val. Liaudiškos muzikos ansamblių koncertas Rotušės aikštėje.

Birželio 26 d.:

15.30 val. Eitynės nuo Baltojo tilto į Kalnų parką;

17 val. Šventinis koncertas Kalnų parke.  Renginys mokamas, bilietų kaina – 20 – 60 Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas