Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalio „Yaga Gathering“ Koncepto scenoje – instaliacijos ir miško glūdomoje šokamas baletas

Instaliacija
Organizatorių nuotr. / Instaliacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiais metais festivalio „Yaga Gathering“ lankytojų lauksiantys baleto, eksperimentinės muzikos pasirodymai bei jusles kutenančios meninės instaliacijos įkūnys šių metų šūkį – „Modernūs ritualai“. Visa tai festivalio svečiai galės patirti rugpjūčio 3–7 d. prie Spenglos ežero Dzūkijoje, unikalioje Koncepto scenoje.

Triukšmo menas ir instaliacijos

„Jau antrus metus festivalyje išdygs Koncepto scenos instaliacijų parkas. Jame ieškome naujų formų, festivaliui nebūdingų išraiškos priemonių. Iš kitų „Yaga Gathering“ scenų, Koncepto scena išsiskiria minimalistine estetika bei labai eksperimentalistiniu požiūriu į elektroninę muziką“, – išplatintame pranešime žiniasklaidai teigia Koncepto scenos kuratorė Eglė Valadkevičiūtė.

Vienas iš Koncepto scenoje pasirodysiančių kolektyvų – trupė „Baletas jums“. Ją sudaro profesionalūs baleto šokėjai, dirbantys Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Organizatorių nuotr./Festivalio „Yaga Gathering“ atlikėja
Organizatorių nuotr./Festivalio „Yaga Gathering“ atlikėja

Pagrindiniai šios savarankiškos komandos tikslai – skleisti baleto meną bei padaryti jį prieinamesniu platesniam būriui žmonių. Kaip teigia renginio organizatoriai, geriausias būdas to siekti – rengti pasirodymus kuo įvairesnėse vietose, ne vien įpareigojančiose teatrų salėse.

„Adaptuotos žymiausios baleto ištraukos iš įvairiausių spektaklių, trupės atliekamos Spenglos miškuose, turėtų būti neregėtas ir unikalus potyris“, – tikinama pranešime.

Koncepto scenoje pasirodys ir „MorestateLab“ audiovizualinių menų kolektyvas iš Jungtinės Karalystės, kuris auditorijai pristatys Mapingo instaliacijas. Su savo instaliacija „Afterglow“ komanda dalyvavo šių metų Kultūros naktyje Vilniuje.

Organizatorių nuotr./Festivalio „Yaga Gathering“ atlikėja
Organizatorių nuotr./Festivalio „Yaga Gathering“ atlikėja

Į šią sceną žengs kaip niekad daug eksperimentinės muzikos atlikėjų. Atlikėjas 6P3S (Vytautas Juzėnas), slapyvardžiui pasiskolinęs sovietinės vakuuminės radiolempos pavadinimą, gilius techno ritmus išgaus savos gamybos moduliniais garso sintezatoriais. Tuo tarpu jungtinis lietuvių ir prancūzų meno projektas „Noise Ladder“, be įvairių kitų technologijų, naudos kasetinius įrašus ir kvies patirti triukšmo muziką per kūną veikiančius performansus. 2015 m. susikūrusio projekto iniciatorius – prancūzas, Grenoblio menų mokyklos absolventas Nicolas Lafay, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Vilniuje.

Tarptautinė komanda kviečia hiperfizinei patirčiai

„Always an I, Never a One“ (liet. Visuomet aš, niekuomet vienas) – viena iš Koncepto scenos instaliacijų. Šis kūrinys prieš festivalį bus pristatytas ir „Post“ galerijoje Kaune. Prie transdisciplininio projekto prisidėjo kūrėjai iš įvairių sričių – menininkai, architektai, kompozitoriai, dizaineriai. Susisukus į angeliškus rūbus, rymant ant kūrinio, klausant atmosferinių įrašų, dalyvis kurs savo intymią patirtį.

Šis darbas tiria mūsų intravertiškų ir ekstravertiškų patirčių dalumo supratimą jas apjungdamas į vieną būklę.

„Apie šią instaliaciją galėčiau kalbėti daug, bet jeigu trumpai – šis darbas tiria mūsų intravertiškų ir ekstravertiškų patirčių dalumo supratimą jas apjungdamas į vieną būklę. Privati vidinė erdvė persipina su pajauta kitiems – rymantiems kartu bei stebintiems rymančius. Komfortas suteiktas papildomo šarvo persipina su diskomforto, prasidedančio už šio šarvo ribos, pajauta. Kviečiu jus tai patirti ir tuo pasidalinti“, – teigia Tadas Stalyga, vienas iš instaliacijos kūrėjų.

Japonų šokio teatras su mokslinės fantastikos prieskoniu

Koncepto scenoje pasirodys ir lietuviams dar menkai pažįstamas butoh šokio teatras. Jo pradininkai Hijikata Tatsumi ir Ohno Kazuo sukūrė šį judesio meną 1959 m. Bendri butoh bruožai – žaismingumas, groteskas ir absurdas, laviravimas ant tabu ribos, ekstremalios temos, lėti ir perdėtai kontroliuojami judesiai. „Yaga Gathering“ pasirodys „Okarukas“ – pirmoji Lietuvoje butoh šokio trupė, kurią įkūrė Sakurako slapyvardžiu pasivadinusi choreografė Inga Cholmogorova.

Organizatorių nuotr./Festivalio „Yaga Gathering“ atlikėjai
Organizatorių nuotr./Festivalio „Yaga Gathering“ atlikėjai

Viena iš trupės šokėjų, Ieva Tarejeva, pasakoja, kad Koncepto scenai ruošiamas 30 min. spektaklis „Hereafter“ turės mokslinės fantastikos elementų ir atspindės šiuolaikinės visuomenės aktualijas.

„Spektaklio metu bus pasakojama abstrakti istorija apie saujelę žmonių, kurie neaišku iš kur atsirado čia ir dabar. Tie žmonės nieko neprisimena, o taip pat nežino kas bus toliau. Tokiu būdu bus tiriama šiuolaikinio žmogaus realybė, pavienės bei kolektyvinės istorijos, kurios dėliosis kaip koliažas iš įvairių déjà vu fragmentų“, – dėsto I.Tarejeva.

Instaliaciją Always an I, Never a One“ bus galima pamatyti ir patirti Post“ galerijoje Kaune. Ekspozicija veiks liepos 20–rugpjūčio 2 d.

Programa ir daugiau informacijos oficialioje svetainėje ir „Facebook“ paskyroje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau