Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 11d. 09:03

Festivalyje „Banchetto musicale“ – mistiniai viduramžiai

Ansamblis „Graindelavoix“
Asmeninio archyvo nuotr, / Ansamblis „Graindelavoix“

Rugsėjo 12 ir 13 dienomis senosios muzikos festivalis „Banchetto musicale“ iš Valdovų rūmų menių persikels į sakralią erdvę – du koncertai pirmadienio ir antradienio vakarą vyks Pranciškonų konventualų vienuolyno bažnyčioje Trakų gatvėje.

Pirmadienį koncertą surengs unikali italų atlikėja Vivabiancaluna Biffi. Studijavusi šiuolaikinę violončelę, ji vėliau ryžtingai pasuko į senosios muzikos pasaulį. Savo kaip instrumentininkės pasirodymus ji praplečia ir dainavimu – Vilniaus klausytojams ji pristatys XIII amžiuje sukurtas ispanų Galisijos regiono dainas. Šios dainos, „Cantigas de Amigo“, priskiriamos viduramžių menestreliui Martínui Codaxui. Pagrindinė dainų veikėja – jauna moteris, kuris išreikšdama savo meilę jaunuoliui ir dalydamasi savo jausmais, kreipiasi į begalinio vandenyno bangas ar į Dievą. Taigi šios dainos išreiškia giliausius jausmus, perteikia turtingą emocijų pasaulį – jį ryškiai ir užburiančiai kuria festivalio viešnia.

Antrasis koncertas klausytojus panardins į mistišką viduramžių religinę aplinką. Muzikologo ir antropologo Björno Schmelzerio suburtas ir Antverpene gyvuojantis ansamblis „Graindelavoix“ senosios muzikos pasaulyje garsėja savo itin rūpestingai rengiamomis programomis, kuriose atsiskleidžia kruopštus senųjų šaltinių studijavimas, sąsajų ir kontekstų išmanymas.

Ansamblio domėjimasis viduramžių atodangomis šį kartą juos nuvedė prie šventųjų relikvijų temos – reiškinio, kuris vieniems kelia pagarbų virpulį, o kitiems gal net šiurpą, tačiau nepalieka nė vieno abejingo. Kolektyvas koncerte pristatys šv. Elžbietos Vengrės liturgijos fragmentus. 1231 metais mirus šventajai, jos galva ir širdis buvo atskirtos nuo kūno; širdies relikvija buvo perkelta į Kambrė katedrą Prancūzijoje ir ten garbinama. Specialiai tam sukurtos liturginės giesmės primins klausytojams, koks kupinas paslapčių buvo vėlyvųjų viduramžių pasaulis.

Koncertų pradžia – 20 val., įėjimas nemokamas.

Temos: 1 15min kultūra
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės