Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalyje „Kaunas Jazz 2014“ ryškiausia pasaulio džiazo vokalistė Cassandra Wilson

CASSANDRA WILSON
Kaunas Jazz / CASSANDRA WILSON
Šaltinis: 15min
0
A A

“Nereikia jai ir jokio ypatingo fono, pakanka lankstaus jos grupės tikslumo arba žemiško jos balso didingumo, turtingo ir elastingo kaip aukščiausios kokybės išdirbta oda.“ - New York Times. Žemą atlikėjos balso tembrą džiazo kritikai vieningai vadina išskirtiniu. „Kimus, bet švelnus, kaip smėlis su medum, rafinuotas, išmintingas ir kartu seksualus, ir atrodo, gimstąs iš juodosios Amerikos muzikos.“ - BBC Music.

Grammy statulėlių laureatė, įrašiusi kelias dešimtis albumų, be diskusijų kritikų pripažįstama geriausia pasaulyje džiazo vokaliste. Džiazą, bliuzą, net kantri savo muzikoje suvienijanti Cassandra Wilson jau daugelį metų iš eilės žurnalo Downbeat yra išrinkta geriausio moteriško džiazo balso savininke, apdovanota prestižine Mileso Daviso premija ir Soul Train apdovanojimu. Tačiau visi pasiekimai nublanksta prieš jos vokalą – sodrų, jausmingą, sugebantį perteikti neįtikėtinai plačią emocijų paletę ir sustiprintą įspūdingos dainavimo technikos.

VIDEO: Til There Was You

Grammy statulėlių laureatė, įrašiusi kelias dešimtis albumų, be diskusijų kritikų pripažįstama geriausia pasaulyje džiazo vokaliste

Su "Kaunas Jazz" viešėjusiais Kurtu Ellingu, Dave'u Hollandu, Regina Carter, Terri Lynne Carrington, Davidu Sanchezu ir begale kitų garsių atlikėjų albumus įrašiusi (neskaičiuojant poros dešimčių plokštelių, kuriose pati Cassandra spindėjo kaip lyderė) artistė po kelių karjeros dešimtmečių išlieka itin aktyvi. Kovą ji rengia gastroles su grupe Harriet Tubman, kitiems metams ruošia albumą, kuriame pagerbs džiazo deivę Billie Holiday.

Lietuvos džiazo mėgėjus bene labiausiai nudžiugins žinia apie balandį vyksiančias gastroles, į kurių pasirodymus svajoja patekti Cassandros gerbėjai iš viso pasaulio. Mat šiuose koncertuose, kurių vienas įvyks Kauno Žalgirio arenoje, Cassandra paminės 1993-iaisiais išleisto albumo Blue Light To A New Dawn dvidešimtmetį – atlikdama daug kūrinių iš šio legendinės leidyklos Blue Note išleisto disko, kuris laikomas vienu geriausių jos darbų.

Europoje įvyks tik 11 tokių ypatingų pasirodymų – vieną jų po ilgai trukusių derybų pavyks surengti paskutinįjį "Kaunas Jazz" pavasario sezono vakarą.

Koncertas į festivalio istoriją bus įrašytas ryškiomis raidėmis  – šią magišką akimirką kartu su vokalo dievaite sukurs tikras žvaigždes sutikti puikiai mokanti Kaunas Jazz publika.

VIDEO: You Don't Know What Love Is

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau