Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 11d. 10:21

Festivalyje šeimai – artima pažintis su liaudies meno ir amatų paslaptimis

Festivalyje šeimai – artima pažintis su liaudies meno ir amatų paslaptimis.
„Combo concert“ nuotr. / Festivalyje šeimai – artima pažintis su liaudies meno ir amatų paslaptimis.

Artėjantį savaitgalį (gegužės 14–15 d.) Rumšiškėse, Lietuvos liaudies muziejuje, rinksis liaudies meno kūrėjai ir amatininkai, savo kūriniais pasakojantys apie istoriją, tradiciją, kultūrinį paveldą ir jo atspindžius šiuolaikiniame mene.

Jie festivalio šeimai „Čia visa Lietuva“ svečiams siūlys ne tik įsigyti unikalių rankų darbo dirbinių, demonstruos savo ilgametę patirtį (kaldins žalvarinius papuošalus, monetas, droš skulptūras ir namų apyvokos įrankius, megs), bet ir pasakos apie savo meistrystės paslaptis, leis patiems išbandyti savo jėgas ir sugebėjimus.

„Įvairius dirbinius drožiu nuo mokyklos laikų, o jau daugiau kaip 35 metus šia veikla užsiimu nuolatos. Į festivalį atsivešiu liepos pliauskų ir tada jau iš publikos matysiu, ar drožti angelus, rūpintojėlius, ar šaukštus,“ – su užsidegimu apie savo amatą pasakojo žemaitis Romanas Vagnorius. Medžio drožėjas atskleidė, kad festivalyje dalyvaus ir jo auksarankė žmona, kuri, kaip sako pats R.Vagnorius, jau gimė mokėdama megzti. „Jos močiutė buvo audėja, mama, sesė – mezgėjos, ir dukra mezga. Kai mes susipažinome, pirma dovana, kurią gavau, buvo pirštinės. – pasakojo telšiškis Romanas Vagnorius, – Šventėje žmona itin sudėtinga technika megs riešines su karoliukais.“

Šventėje dalyvaus ir žalvario dirbinių meistras Rimantas Ordinas, senovinių papuošalų iš žalvario ir vario gaminimu užsiimantis taip pat jau ketvirtą dešimtmetį. „Lietuva yra ne gintaro, o žalvario kraštas. Kalvišku būdu kurdamas originalius papuošalus vadovaujuosi archeologų tyrinėjimais, naudoju baltiškuosius simbolius“, – pasakojo pats šio amato išmokęs R.Ordinas, kuris festivalyje žada pasirodyti su savo amato tęsėju – sūnumi.

„Čia visa Lietuva“ svečiams – vaikams ir pažengusiems nėrėjams – apie savo veiklą pasakos ir iš Vilkaviškio atvykusi Gerta Lekešytė, nerianti aprėdus ir aksesuarus. „Individualia veikla užsiimu jau beveik dveji metai, nors neriu nuo pat vaikystės. Mano darbai – patys įvairiausi: nerti rūbai moterims, vaikams, vyrams, nerti papuošalai (auskarai, karoliai, apyrankės, segės), nertos rankinės, servetėlės ir visa kita, ką tik įmanoma nunerti“, – teigė Gerta. Festivalyje nėrėja vaikus mokys nerti skirtingais raštais, o pažengusiems patars rašto siaurinimo ar platinimo, rankovių įtvirtinimo, sudėtingų ir nestandartinių raštų, spalvų keitimo, siūlų slapstymo klausimais.

Festivalyje „Čia visa Lietuva“ bus kaldinamos specialios šventės monetos, demonstruojami stiklo, medžio, metalo, tekstilės dirbiniai, kurių galės įsigyti visi jais susižavėję lankytojai. Renginyje duris atvers ir lietuviškas gėrybes siūlysiantis ekologinis turgelis – rūpinsis gera šeimos savijauta, nuotaika ir sveikata.

Tarptautinės šeimos dienos proga didžiausias Lietuvoje visai šeimai skirtas renginys „Čia visa Lietuva“ nuo 12 val. siūlys gausią ir visapusišką programą ir mažiems, ir dideliems. Antrus metus VšĮ „Combo concert“ organizuojamas festivalis kvies puoselėti gražiausias lietuvių tautos tradicijas ir stiprinti tarpusavio ryšį – suburs Lietuvos gyventojus ir svečius, leis iš arčiau pažinti tautinį paveldą, siūlydamas gausybę pramogų suteiks išskirtinę galimybę turiningai, linksmai ir įsimintinai praleisti laiką.

Renginio metu susirinkusieji galės įvairiomis formomis skirtingose Lietuvos liaudies buities muziejaus vietose susipažinti su lietuvių liaudies kultūra, tradicijomis, papročiais, turės progą lankyti parodas, dainuoti, šokti, prisiminti nuotaikingus žaidimus, atrakcionus.

Festivalio, siekiančio ugdyti socialiai atsakingą ir išsilavinusią kartą, programoje – įvairūs koncertai, Lietuvos galiūnų, Medkirčių, Grilio čempionatai, žoliapjovių lenktynės, amatininkų dirbtuvės, ekologinis turgelis, pirčių kiemas, aitvarų pieva, kinologų parodomosios programos su šunimis, kempingas ir gausybė kitų pramogų visai šeimai! Vis gausėjančią ir kiekvienam lankytojui įdomios veiklos siūlančią programą kviečiame sekti festivalio tinklalapyje www.ciavisalietuva.lt.

Temos: 1 Rumšiškės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/