Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 19d. 10:31

Festivalyje „TRANS/MISIJOS“ – ypatinga festivalio diena, ypatingai tautai ir valstybei kaimynei – Lenkijai

Festivalio „Trans/misijos“ akimirka
Sigitos Nemeikaitės nuotr. / Festivalio „Trans/misijos“ akimirka

Tarptautinis menų festivalis „TRANS/MISIJOS“ Trakuose sujungė daug skirtingų tautų. Tarp jų – ir vieną iš artimiausių Lietuvos kaimynų – Lenkiją. Šiai šaliai buvo skirta penktoji festivalio diena.

Diena prasidėjo VDA Senuosiuose rūmuose, kur buvo atidaryta Žešuvo Vandos Semaškovos teatro galerijos „Szajna“ 17-oji tarptautinė teatrų plakatų bienalė. Bienalėje eksponuojami ne tik dalyvių plakatai bet ir komisijos narių darbai. Plakatų kūrėjai – profesionalai, grafinio dizaino entuziastai, kurie žaidžia savo kūrybiškumu, stebina įdomiomis kompozicijomis, šriftais ir spalvomis. Joje dalyvauja tiek jauni, pradedantys menininkai, tiek vyresni, pripažinti kūrėjai, tokie kaip Michel Bouvet ir Alain de Quernec iš Prancūzijos bei Erich Brechbuhl ir Stephan Bundi iš Šveicarijos. Paroda veiks iki spalio 1 d.

Trakų pilies kazematuose pristatyta Žešuvo apskrities muziejaus fotografijų paroda „Senasis Žešuvas“. Kaip teigė Trakų salos pilies direktorė Alvyga Zmejevskienė, tai išskirtinė galimybė užmezgti ryšius su Žešuvo muziejumi, ypatinga paroda, kuri šiuo metu ypatingoje vietoje, eksponuojama Lietuvos širdyje. Parodos kuratoriai kvietė atidžiau pažvelgti į paveikslus, žvelgti į juos mylinčiomis akimis, kaip fotografuodamas darė pats autorius Edward Janusz. Paroda bus eksponuojama iki spalio 1 d. Vėliau kelsis į Medininkų pilį. Parodą vainikavo Trakų salos pilies menėje nuskambėjęs Aleksander Berkowicz trio koncertas „Nepraraskime vilties“.

Aleksandro Aziulevičiaus nuotr./Festivalio „Trans/misijos“ akimirka
Aleksandro Aziulevičiaus nuotr./Festivalio „Trans/misijos“ akimirka
Aleksandro Aziulevičiaus nuotr./Festivalio „Trans/misijos“ akimirka
Aleksandro Aziulevičiaus nuotr./Festivalio „Trans/misijos“ akimirka

Vilniaus lenkų namuose Žešuvo Vandos Semaškovos teatras pristatė muzikinį spektaklį „Gundymas“ (rež. J.Nowara). Po jo kvietė grįžti į Trakų kultūros rūmus, kur buvo parodyta to paties teatro filmuota spektaklio „Linksmosios Windsoro žmonos“ pagal V. Šekspyrą (rež. P.Aigner) premjera.

Vakarą baigė Latvijos valstybinio teatro muzikinės grupės ir Barto Šymoniak koncertas restorane „Pilialaukis“. Bartas yra vienas originaliausių Lenkijos muzikos scenos atlikėjų. Savo „BEATROCK“ stiliaus kūrėjas, žanras, apjungiantis „beatbox“ elementus, vokalą ir gyvus instrumentus. Katovicų muzikos akademijos džiazo katedros absolventas, „IDOLA“ laureatas, legendinės Azijos „Stiff Pile“ lyderis (2008-2015). Visus garsus jis sukuria gyvai pats, naudodamas savo kalbos aparatą (bosą, būgnus, trimitus, dainavimą ir kt.), O paskui kilpina vadinamąjį looperį. Garsas pagal garsą, sluoksnis po sluoksnio. Jį lydi tik multiinstrumentalistas – Michałas Parzymięso.

Šeštadienį – nemokamas spektaklis apie artumą

Rugsėjo 19 d. paskutinė meninė festivalio diena, kurioje be parodų ir spektaklių, ypač nevertėtų praleisti Latvijos valstybinio Daugpilio teatro spektaklio „Artumas“. Kaip teigia teatro kritikė Anastasija Gulina (Maskva), pjesė „Artumas“ tapo spektakliu apie artumą ne tik tarp žmonių, bet ir apie artumą su savimi. Apie savęs priėmimą: savo vyriškumą moteryje ir, atvirkščiai – moteriškumą vyre. Tai stebėtinai subtilus žaidimas su visuotiniais archetipais ir mitais: gimimas, konfliktas, žinios, meilė, konkurencija, grįžimas į dangų, pabaiga. Spektaklis Trakų kultūros rūmuose rugsėjo 19 d. 19 val. Įėjimas nemokamas.

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai