Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Flamenko garsenybė Maria Pagès Lietuvoje paskleis šokio aistrą

 Flamenko šokėja Maria Pagès
Hiroyuki Kawashima nuotr. / Flamenko šokėja Maria Pagès
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 7 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje choreografė ir flamenko šokėja Marija Pagès pristato pasaulinę premjerą – šokio spektaklį „Flamenco en movimiento“.

Portugalų dramaturgas, rašytojas, žurnalistas ir Nobelio literatūros premijos laureatas José de Sousa Saramago (1922– 2010) kartą garsiai uždavė klausimą: „Ar Maria Pagès šoka?“

Jis pats į šį klausimą ir suskubo atsakyti: „Kaip ir bet kuri kita žmogiškoji būtybė šioje žemėje, ji vaikšto ja, tačiau Marija Pagès skiriasi nuo mūsų, nes žemė, ant kurios jos kojos vaikšto, užduoda klausimus ir duoda atsakymus. Ji sukuria pagrindą neišvengiamam judėjimui, kuris lieka nepažeistas kiekvieno žingsnio į priekį ar atgal.

Kai Maria Pagès kojos paliečia grindis, jos įgyja paslaptingą levitacijos galią, atrodo, jai šokant  žemės dulkės kyla  ir išnyksta ore, tuo tarpu jos rankų judesiai kviečia mūsų mintis išnykti ore kartu su žemės dulkėmis. Mes visi žinome, kad Marija Pagès yra šokio genijus. Mes visi tai žinome, tačiau yra kažkas daugiau nepaprasto, kalbant ir galvojant apie šią moterį: ji šoka ir su savo šokių priverčia judėti viską, kas yra aplink. Nei oras, nei žemė nebelieka tokie patys po to, kai Marija Pagès šoko flamenko.“ (José de Sousa Saramago)

Ši garsi menininkė, kuriai spektaklyje „Flamenco en movimiento“ (lt. vert. „Flamenko judėjime“) asistuoja jos šokių trupė, pakeri žiūrovus stipriu reginiu, kuris scenoje sudaro sintezę su gyva muzika ir įspūdingais kostiumais, taip sustiprindamas aistringą flamenko dvasią. Visa tai užburia ir prikausto dėmesį. Su šiuo nuostabiu, besikeičiančiu ir gyvybišku projektu Maria Pagès atveda žiūrovą į gilų, paslaptingą, magišką, visa apimantį ir laisvą meno pasaulį. „Flamenco en movimiento“ choreografija  įkvėpta  tolimo mėnulio grožio ir nakties amžinybės. Šis pasirodymas – tai šokio ir muzikos aistros bei meno  įkarščio demonstracija.

Maria Pagès apdovanojimų sąrašas iš ties įspūdingas:

Nacionalinė šokio premija (už kūrybą); ADE Nacionalinė premija už choreografijos pasiekimus; Andalūzijos bendrijos aukso medalis; Šeši Girardillo prizai pelnyti „XIII Flamenko meno bienalėje“; kritikų apdovanojimas (Geriausias pasirodymas) „XV Flamenko meno bienalėje“; Leonide Massine'o premija (Italija); „VI Flamenco Hoy“ prizai (geriausią interpretaciją ir pasirodymą); „Cultura Viva“ premija; Madrido bendruomenės apdovanojimas (už kultūros nuopelnus); „Jerez“ festivalio prizas; Tarptautinis „Terenci Moix“ apdovanojimas; „Butaca“ premija  už geriausią ispanišką teatrinį pasirodymą.

Maria Pagès užima savo teisėtą vietą tarptautinėje šokių pasaulio erdvėje ir yra flamenko, kaip meno rūšies su begalybe galimybių, pradininkė. Maria Pagès šokio braižas yra išskirtinis ir atpažįstamas visame pasaulyje. Jos dėka flamenko ir šią dieną, kaip meno šaka, evoliucionuoja. Ji yra tikrovės stebėtoja: jos šokis yra įsipareigojęs pasauliui, kuriame ji gyvena. Unikali jos šokio kalba gimsta iš tradicijų, bet kiekvienas žingsnelis yra atrandamas iš naujo – taip ji paverčia savo choreografiją  į gyvą kūrinį.   

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau