Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 6d. 19:30

Fotografijos parodoje – moters prigimties dvilypumo analizė

Lyčių skirtumai
123rf nuotr. / Lyčių skirtumai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre atidaryta fotografės Kristinos Sereikaitės paroda „Esu. Būsiu“ žiūrovą sugrąžina prie moters temos.

Ši paroda – tarsi savianalizė, sako K. Sereikaitė, nes pati būdama moteris, ji nagrinėja moters prigimtį, jos dvilypumą. Moteris gali suteikti gyvybę, yra visa ko pagrindas, bet kartu gali būti ir naikintoja.

„Buvo įdomu, jog susiduria kurianti ir griaunanti jėga moteryje, atsiranda konfliktas, ir būtent tą aš bandau užfiksuoti savo fotografijose“, – pasakoja fotomenininkė K.Sereikaitė.

Personažai pasirinkti ne atsitiktinai, o tarsi ieškant jų veiduose nematomo atspindžio tarp būties ir nebūties.

„Šita paroda „Esu. Būsiu“ galbūt tęsia tokią autorės pradėtą fotografinę manierą, tokią išjaustą režisūrą – labai kinematografiškos fotografijos“, – teigia Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų kuratorė Neringa Bumblienė.

Tai ne pirmoji jaunos menininkės personalinė paroda. K. Sereikaitė, baigusi fotografijos technologijų studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dalyvavo daugelyje bendrų projektų ne tik Lietuvoje. Menininkės darbai eksponuoti Prancūzijoje, Danijoje, Amerikoje, Meksikoje.

Paroda Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose veiks iki sausio.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės