Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Fotografijų parodoje – Neringos mistika ir begalinė ramybė

Fotografija iš fotografijų ciklo „Stebėjimai. Neringa“
Ornelos R. nuotr. / Fotografija iš fotografijų ciklo „Stebėjimai. Neringa“
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 14 d. 17 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje atidaroma Ornelos R. fotografijos darbų paroda.

„Fotografijų ciklas „Stebėjimai. Neringa“ – tai vienišas pasivaikščiojimas po erdvę ir joje besiskleidžiančios istorijos. Melancholiški, poetiški vaizdai parodo tikrąjį miesto veidą tada, kai visi išvažiuoja. Pagrindiniais veikėjais vėl tampa šešėliai, vėjas ir kylantis rūkas. Įsiterpęs žmogus čia pasijunta ir ramiai, ir nejaukiai – Neringa pakviečia jį į susitikimą su savo archetipais.

Mano, kaip profesionalios fotomenininkės, tikslas yra pažvelgti į Kuršių neriją, atmetant visus jau į atmintį įaugusius lyrinius Neringos vaizdus ir perteikti šios vietovės nuotaiką. Noriu parodyti ne dar vienus romantizuotus peizažus, o atskleisti nebylias nerijos istorijas, kai nelieka turistų, – žiemą, pavasarį, rudenį.

Tai ne dokumentinė fotografija, o miesto stebėjimas meniniu žvilgsniu, paliekant žiūrovui galimybę spėlioti arba susikurti pagautos akimirkos pabaigą. Nuotraukose šalia atsitiktinių, dažniausiai vietinių, žmonių svarbiais veikėjais tampa ir vėjas, kylantis rūkas, ošimo garso nuojauta – visa tai perteikiama ne lyriškai, o su lengva melancholijos nuojauta, vaizde kuriama juodų–pilkų–baltų niuansų pusiausvyra. Tikiuosi, jog mano užfiksuotas stebėjimas leis žiūrovams ne tik pamatyti, bet ir pajusti Neringos grožį, lengvą mistiką ir begalinę ramybę.“

Taip apie parodoje eksponuojamus darbus pasakoja autorė. Ji fotografuoja analoginiu fotoaparatu, nespalvotomis fotojuostomis, nuotraukų neapdoroja kompiuteriu: „Manau, kad šiuo metu labai trūksta išjaustos, o ne kosmetinės estetikos mene. Kuršių nerijos unikalus peizažas labai apsunkina kelią fotografui, nes profesionalus menas negali tik atspindėti gamtos grožio, jis turi sukelti emocijų. Tikiuosi, jog žiūrovui būtų įdomu pamatyti kitokią, mano, – ne atvirukų Neringą.“

Paroda Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) veiks nuo rugpjūčio 16 iki rugsėjo 14 d. Parodos atidarymas – rugpjūčio 14 d. 17 val.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos darbo laikas:
I–IV 9–17 val.
V 9–15 val. 45 min.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą