Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 22d. 16:21

Fotoparoda apie Gintaro kelią sulaukė išskirtinio dėmesio

Fotoparodos atidarymas
Organizatorių nuotr. / Fotoparodos atidarymas

Trečiadienį Vilniaus miesto rotušėje įvyko iškilmingas fotoparodos „Gintaro Kelias- Baltija Kaspija“ atidarymas. Parodoje eksponuojama virš keturiadešimt fotonuotraukų iš ekspedicjos „Amber Route BC“, kurios metu keliautojai ieškojo gintaro kelio ženklų Gruzijoje, Azerbaidžane, Irane ir Turkijoje.

Į parodos atidarymą atvyko garsūs mokslo, akediminės visuomenės atstovai, užsienio valstybių diplomatai, verslininkai ir ekspedicijos dalyviai. Čia buvo pristatytas ir pirmasis dokumentinis lietuvių fimas apie egzotiškąjį Iraną.

Parodos metu galima buvo susipažinti su unikaliais gintaro dirbiniais, o furšete paragauti net gintaro užpiltinės. „Džiaugiamės, jog paroda susilaukė tokio didelio dėmesio, vis dėlto gintaras yra mūsų šalies auksas, o jo istorines sąsajas su „Šilko keliu“ mums pavyko įrodyti ekspedicijos metu“, – pasakojo prodiuseris Alkas Paltarokas.

„Gintaro Kelias –Baltija Kaspija“ fotoparoda Vilniaus Rotušėje vyks iki gruodžio mėnesio, vėliau  įspūdingi fotodarbai keliaus po skirtingas Lietuvos parodų ekspozicijas ir užsienio šalis.

„Gerai žinome, kad Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė  siekė Juodąją jūrą. Tačiau prekybinė galybė siekė dar toliau – Kaspijos jūrą. Įkvėpti istorinių LDK verslininkų, šioje parodoje norime parodyti Lietuvos visuomenei jos istorinės sklaidos kelius. Ekspedicijos metu ne tik ieškojome istorinių prekybos kelių į Rytus liudijimų, bet ir realiai gaivinome platų regioninį bendradarbiavimą – naująjį Gintaro kelią. Parodos lankytojai ne tik galės susipažinti su aplankytų šalių grožiu,
bet ir pamatyti pagarbos Lietuvos valstybei akimirkas“, – kalbėjo parodos iniciatorius ir fotografijų autorius Rokas Volungevičius.

2013 metais planuojamas antrasis ekpedicijos „Amber Route BC“ etapas. Šį kartą bus keliaujama laivais upėmis nuo Baltijos iki Juodosios jūros. Taip organizatoriai sieks atkartoti senovės priklių kelią.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės