Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 10d. 06:06

Galerijoje – spalvingi natiurmortai

Galerijoje – spalvingi natiurmortai.
„15min“ nuotr. / Galerijoje – spalvingi natiurmortai.

Trečiadienį Baroti galerijoje duris atvers Simono Gutausko kūrybos darbų paroda „Natiurmortai“.

Autorius apie šią parodą kalba itin jausmingai: „Natiurmortai lydi mane nuo mažų dienų. Matydavau, kaip juos tapo Tėvas. Stebėdavau, kaip keičiasi vazoje pamerktos gėlės, kartais virsdamos vaisiais (aguonos), kokie gražūs, netikėti ir tuo pačiu paslaptingi daiktai atsiduria ant stalo plokštumos. Žiūrėdavau į didingus natiurmortus „tūkstančio“ reprodukcijų knygoje. O kokį įspūdį paliko Dižiojo Meistro nutapyti paveikslai, kuriuose „tik“ kėdė, pypkė, žydinti šakelė stikliniame inde... Atrodytų, taip paprasta - jokių herojinių siužetų, pasakojimų, bet kokia vidinė jėga, kokia pagarba kiekvienam potėpiui ir spalviniam deriniui!“

Vėliau, mokydamasis M. K. Čiurlionio meno mokykloje, autorius pats nupiešė daugybę natiurmortų: akvarele, guašu, pastele. Šis žanras visada buvo šalia. „Net ir tuo metu, kai studijavau vitražą VDI, tapiau natiurmortus,“ – sako S.Gutauskas.

Šis menininkas yra surengęs ne vieną personalinę parodą Vilniuje ir Kaune, kur pristatė tik natiurmortus. Kartais tai būdavo atskiri ciklai (baltas natiurmortas). Naujausioji ekspozicija Baroti galerijoje, Klaipėdoje, yra tarsi ankstesniųjų tęsinys.

S.Gutausko paroda „Natiurmorta“ atidaroma trečiadienį, 18 val., ir veiks iki kovo 5 dienos.

 

Temos: 1 Paroda

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas