Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Galvės Jazz fiesta sezoną pradeda romantiškais paryžietiškais ritmais

Lina Štalytė
VCE nuotr./ Lina Štalytė
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Vienas originaliausių Trakuose vykstančių renginių – Galvės Jazz fiesta – pradeda naująjį sezoną. Pirmasis koncertas jau šį šeštadienį, birželio 24-ąją. Džiazo koncertai Galvės ežere, plaukiančiame laive – tai ne tik improvizacijų kupina muzika. Tai – kitokie Trakai, skambantys džiazo ritmu.

Pirmasis koncertas, pavadintas „Iš Paryžiaus su meile“ ( „From Paris With Love“) žada puikių emocijų. Programoje – originalios soul džiazo kompozicijos prancūzų, lietuvių ir anglų kalba bei prancūziškos aranžuotos meilės dainos. Jas atliks šiuo metu Paryžiuje gyvenanti ir kurianti Lina Štalytė (vokalas, kompozicijos), Arman Isojan (bosas), Jurgis Sakalauskas (gitara), Domantas Razmus (būgnai).

Emocionalus ir skaidrus Linos balsas ją išskiria iš kitų atlikėjų. Linos kurtų dainų tekstai kalba apie meilę, apie žmonių santykius, jų istorijas. Duokite Linai gitarą ar pasodinkite ją prie pianino – ji jums papasakos Joni Mitchell istoriją, perteiks Billie Holiday melancholiją, ir užlies aistra kaip atlikėja Sade. Lina išsirito iš dainuojamosios poezijos kokono ir šiandien tapo soul muzikos atlikėja, kurios balse jaučiame meilę afro-amerikietiškai muzikai. Šiandien Lina dirba su įvairiais muzikantais – džiazo, soul, elektroninės muzikos atlikėjais.

Lina Štalytė
Lina Štalytė

L.Štalytė – jauna atlikėja, dainų autorė ir nepailstanti ieškotoja. Šiuo metu gyvenanti ir studijuojanti muziką Paryžiuje mergina savo muzikinę kelionę pradėjo Lietuvoje, kur ji augino užsispyrimą ir dideles svajones. Vilniuje Lina pasirinko studijuoti psichologiją, nes neišdrįso visa pėda žengti į muzikinį pasaulį. Šiandien ji neabejoja pasirinktų studijų nauda – rankose psichologijos studijų diplomas ir 4 metai aukštojo išsilavinimo subrandino Linos asmenybę, padėjo pasiryžti siekti sėkmės muzikos pasaulyje.

Po studijų Lina pasileido į Europą keliauti, muzikuoti, ieškoti sau skirtos vietos. Po viešnagės Stokholme bei Barselonoje, Lina atsidūrė Paryžiuje, kur visos žvaigždės išsidėstė jos naudai. Paryžiuje Lina energingai studijuoja džiazo bei šiuolaikinės muzikos vokalą, organizuoja savo koncertus pradedant nuo Lietuvos bendruomenės organizuojamų renginių iki teminių džiazo, bosanovos ar soul muzikos koncertų, kuriuose nuolat skamba nauja programa, akomponuojama šarmingų su Lina grojančių muzikantų.

Iš kelionių, supančios muzikos ir kūrybiškos aplinkos gimė džiazo albumas „Stalyte“, kurį Lina išleido pernai.

Koncertas vyks birželio 24 d. 19.30 val. Galvės Jazz fiestos laivas išplaukia iš Karališkojo sodo prieplaukos (Karaimų g. 57, Trakai). Bilietus galima įsigyti čia ir prieš koncertą. Išsamiau apie renginį – svetainėje.

Galvės Jazz fiesta Trakuose vyksta nuo 2008 metų. Tai džiazo vakarai plaukiančiame „Galvės“ laive, kuriame koncertuoja garsiausios Lietuvos džiazo žvaigždės ir svečiai iš užsienio. Galvės Jazz fiesta – vienintelis toks džiazo projektas Lietuvoje.

Džiazo mylėtojai ne tik leidžiasi į muzikinę kelionę po Galvės ežerą, bet ir gėrisi Trakų pilimis, boluojančiais Užutrakio dvaro rūmais, įstabiu kraštovaizdžiu, skambant muzikai palydi saulę.

Paskutiniai koncerto akordai nuskamba, kai sutemos sukrenta į ežerą ir laivas sugrįžta į Karališkojo uosto prieplauką. Kelionės džiazo laivu apgaubtos ypatingai šiltos, artumo vienas kitam auros, nes muzika virš vandens susilieja su kintančias natūralios gamtos paveikslais ir palieka stulbinamų įspūdžių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau