Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Genujoje bus eksponuojama paroda apie tradicinę lietuvių kryždirbystę

Kryžius
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Kryžius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos ambasada Italijoje kartu su garbės konsulatu Genujoje ir Lietuvos nacionaline UNESCO komisija balandžio 19 dieną atidarys žinomo Lietuvos menininko Saulius Valiaus kryždirbystės parodą „Gyvybės medis: lietuvių kryždirbystė ir kryžių simbolika“.

Kryždirbystė – ne tik tradicinis lietuvių tautos amatas, bet ir ypatingas religinis bei liaudies kultūros reiškinys. Jos meistrų sukurti mažosios architektūros paminklai atspindi skirtingų Lietuvos regionų tradicijas ir su kryžių statymu susijusius papročius.

Dėl savo meninės vertės ir ypatingos reikšmės atskiro žmogaus irbendruomenės gyvenime, 2001 m. Lietuvos kryždirbystė ir kryžių simbolika buvo pripažinta Žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru, o 2008 m. įtraukta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

2008 m. S.Valiaus parengta paroda jau buvo pristatyta UNESCO būstinėje Paryžiuje, vėliau ir Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke. Praėjusiais metais ji buvo eksponuojama RomojePopološventos Marijos bažnyčios galerijoje „Agostiniana“.

Parodą surengti padėjo Vilniaus dailės akademija, Lietuvos nacionalinis muziejus ir Lietuvių liaudies kultūros centras.

Genujoje ji rengiama kultūros savaitės Italijoje metu, kai įėjimas į muziejus yra nemokamas, o lankytojų skaičius padidėja kelis kartus.

Paroda vyks iki gegužės 6 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau