Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 29d. 19:55

Geriausiam jaunajam tapytojui – Orlovos dainos ir Grigaičio pagyros (nuotraukos)

Vilmanto Marcinkevičiaus inicijuoto konkurso, siekiančio padėti jauniesiems talentams, finalo susirinko pasižiūrėti jį palaikantys svečiai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilmanto Marcinkevičiaus inicijuoto konkurso, siekiančio padėti jauniesiems talentams, finalo susirinko pasižiūrėti jį palaikantys svečiai.

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus Pamėnkalnio galerijoje iškilmingai paskelbtas geriausio jaunojo tapytojo vardas. Lietuvos dailininkų sąjungos Tapytojų sekcijos pirmininkas, tapytojas Vilmantas Marcinkevičius įteikė piniginę premiją ir pakvietė kitais metais surengti personalinę parodą konkurso nugalėtoją Andrių Zakarauską, kuris – laimingo atsitiktinumo dėka – tą pačią dieną šventė ir savo gimtadienį.

„Ačiū... Stengiausi...“, – nedaugiažodžiavo jau ir anksčiau įvertintas jaunasis menininkas.

10 profesionalių menotyrininkų ir menininkų į konkursinę programą buvo atrinkę dešimt jaunųjų tapytojų darbų, iš kurių projekto vertinimo komisija išrinko didžiųjų prizų laimėtojus. Trečiosios vietos prizas atiteko dailininkei Alinai Melnikovai, antrosios – Jolantai Kyzikaitei.

Tačiau ne tik profesionalai, bet ir tapybos meno mėgėjai galėjo pareikšti savo nuomonę, balsuodami interneto portaluose 15min.lt ir artnews.lt arba užsukę į Pamėnkalnio galeriją. Susumavus visus balsus, paaiškėjo ir Publikos prizo laimėtojas. Juo tapo jauna menininkė Kristina Kurilionok.

„Tai yra projektas, kuris jaunam kūrėjui turi suteikti šansą būti daug greičiau pamatytam svarbių akių ir galbūt daug greičiau atsiras kolekcininkų, kurie atvers savo namus ar parodų salių duris“, – tikėjo idėjos autorius V.Marcinkevičius, kuriam šio projekto idėja gimė prieš metus.

Pirmosios vietos laimėtojui atiteko 7000 litų ir teisė kitais metais toje pačioje galerijoje pristatyti savo personalinę darbų parodą.

„Tai tikrai geras menininkas. Jo darbai jau vežti ir į Madridą, ir į Barseloną. Ieškojau savo namuose vietos jo paveikslams, bet jiems reikia erdvės“, – 15min.lt išdavė Žilvinas Grigaitis, negailėdamas nugalėtojui pagyrų.

Po apdovanojimų ceremonijos savo gyvai atliekamomis dainomis susirinkusius apdovanojo ir rudeniškai melancholišką nuotaiką sukūrė Alina Orlova.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata