Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grafikos paroda, įkvėpta muzikos

Kristinos Norvilaitės grafika
Parodos organizatorių iliustracija / Kristinos Norvilaitės grafika
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos koncertų salė pristato grafikės Kristinos Norvilaitės parodą „Muzika tavyje“.

„Neįsivaizduoju gyvenimo be muzikos. Kurdama grafikos darbus klausausi klasiką, džiazą ir elektroniką. Muzikos struktūros ir būsenos tiesiogiai ar mažiau tiesiogiai pereina į vaizdus. Tai tarsi vienos kalbos „perkodavimas“ į kitą,“ – sakė menininkė.

K. Norvilaitė – vien geometrinėmis formomis sugeba atkartoti ritmingą, novatorišką, o kartu ir pačią archajiškiausią pirminių ornamentų kalbą. Darbuose dominuoja ryškios, dekoratyvios spalvos ir jų kontrastai: raudona, balta, juoda, išraiškingas linijinis raižinys. Šiuose grafikos darbuose spalvų intensyvumas organiškai dera su minimalistine estetika.

Kristina Norvilaitė – grafikė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Ji baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2010 m. dailininkė buvo apdovanota iš karto dviem garbingomis stipendijomis – Lietuvos Respublikos Kūrėjo stipendija ir Vilniaus miesto mero Jaunųjų menininkų stipendija. Parodoje „Estampas’07“ Kristinos Norvilaitės darbai buvo įvertinti diplomu, o parodoje „Estampas’09“ – padėka už „Plastinės kalbos grynumą“. Menininkė taip pat yra žinoma kaip knygų dailininkė, parodų kuratorė ir meno akcijų autorė. Kristinos Norvilaitės iliustruota V. V. Landsbergio knyga „Varlė bunkeryje" Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) pripažinta 2010 metų meniškiausiai iliustruota knyga.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau