Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 19d. 14:19

Hamburge lankytojų dėmesio tikisi Lidos Dubauskienės paroda „Būsena“

Sutemus Hamburgo Rotušė ir visas senamiestis žybsi šventiniu apšvietimu.
15min.lt skaitytojos Ilonos nuotr. / Hamburgas

Spalio 26 – lapkričio 28 d. Hamburgo galerijoje „mare Liberum“ veiks Lidos Dubauskienės paroda „Būsena“.

Galerijoje „mare Liberum“ pristatoma Lidos Dubauskienės grafikos paroda „Būsena“ yra skirta meno gurmanams, išsiilgusiems tikrosios grafikos.

Šiandieniniame meno lauke nuolat deklaruojama kūrybinė kaita, praktinė nauda ir įvaizdis nublanksta prieš taupią, nuo visuotinio triukšmo tarytum atitrauktą Dubauskienės kūrybą.

Naujausiame estampų cikle, kaip ir ankstesniuose, atsiskleidžia ypatingas dailininkės santykis su grafika, kur pagrindinis pasakojimas kuriamas apvertimo principu – kaip tampa kas, ir atvirkščiai.

Menkiausias štrichas, cinko plokštelės „apnašos“ ar keliasluoksniai tonų gyliai – pàtikimos asmeninės gyvenimiškos patirties, natūralios kasdienybės tėkmės ir būsenų saugyklos.

Monotoniška seka eksponuojami skirtingų toninių variacijų estampai pastūmėja į privačią erdvę, tarsi klaidžiotum svetimų minčių koridoriais, kurių sodrioje toninėje masėje ar skaidresnėse properšose visu patirties, jausmų ir emocijų sunkiu pulsuoja gyvenimo džiaugsmai ir nesėkmės, nusivylimai ir atradimai.

Stebina išorinis būsenų taupumas ir juose tūnančios kunkuliuojančios esmės derinys.

Nuoširdi ir itin asmeniška Lidos kūryba tarytum primena, jog ir subtiliais grafikos pustoniais į paviršių sodriai sunkiasi tikro gyvenimo skonis.

Parodos atidarymas spalio 25 d. 18 val., Galerijoje „mare Liberum“, Hansaplatz 8, 20099 Hamburgas

Temos: 2 Paroda Hamburgas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata