Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Gargždus vėl atkeliauja festivalis „Pavasario gaida“

Vilhelmas Čepinskis
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Vilhelmas Čepinskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Klaipėdos rajono centrą Gargždus jau septintus metus, tradiciškai pavasarį, atkeliauja muzikos festivalis „Pavasario gaida“. Šiemet jis prasidės balandžio 13 d. ir baigsis gegužės 23 d. Klausytojų laukia 14 įsimintinų susitikimų su Lietuvos ir pasaulio įžymybėmis. Be to, koncertai pasklis ir po Gargždų apylinkes, pasieks Dovilus, Endriejavą, Veiviržėnus, Agluonėnus.

Festivalį organizuoja Gargždų kultūros centras. Iš kadaise buvusio kuklaus renginio, dabar  jis virto puikia muzikos, žodžio, judesio švente, šiemet truksiančia šešias savaites. „Pavasario gaidą“ pradės Lietuvos nacionalinės ir Baltijos asamblėjos premijų laureatas Valstybinis Vilniaus kvartetas bei charizmatiškasis solistas Liudas Mikalauskas. Nei kvarteto, nei solisto publikai pristatyti nebereikia, gal tik verta pabrėžti, jog jie atliks lietuvių kompozitorių kūrinius ir koncertą dedikuos Klaipėdos krašto šviesuliui, kompozitoriui ir dirigentui Stasiui Šimkui, jo 125-ųjų gimimo metinių proga.

Balandžio 19 d. Gargždų ir Endriejavo publikos laukia susitikimas su aktore, režisiere, poete Birute Mar, kuri drauge su birbynininku Egidijumi Ališausku ir gitaristu Valdu Narkevičiumi parengė programą „Tylos sodai“. O joje muzikos improvizacijos ir lietuvių poetų eilės. 

Gargždų kultūros centras praėjusių metų pabaigoje įsigijo ilgai lauktą koncertinį fortepijoną „Petrof“, todėl dabar drąsiai gali kviesti iškiliausius pianistus. Balandžio 20 d. minėtuoju instrumentu skambins Jurgis Karnavičius, o vėliau, balandžio 26 d., festivalio programą Veiviržėnų ir Gargždų kultūros centruose tęs džentelmenų duetas – Vilhelmas Čepinskis (smuikas) ir Sergejus Krinicinas (gitara).

Vienas „Pavasario gaidos“ koncertas paskirtas sakralinei muzikai. Balandžio 28 d. publika kviečiama į Gargždų Šv. Mykolo arkangelo bažnyčią, po kurios skliautais skambės vargonų ir vokalinė muziką, o ją atliks „Auksinio scenos kryžiaus“ savininkė, Lietuvos operos ir baleto teatro solistė Irena Zelenkauskaitė bei jauna vargonininkė Jurgita Kazakevičiūtė.

Gegužės 10 d. Gargždų kultūros centro sceną ketinama užleisti jauniesiems talentams – Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos moksleiviams ir Gargždų muzikos mokyklos auklėtiniams.

Kitą dieną festivalyje svečiuosi instrumentinė grupė „Subtilu-Z“, o gegužės 17 d. Gargždų publika klausysis Artūro Noviko džiazo mokyklos jaunimo vokalinės grupės „Jazz Island“.

Gegužės 19 d. laukiama svečių iš Suomijos, jungtinio operos choro iš Turku ir Pori miestų. Festivaliui artėjant prie pabaigos, gegužės 21 d. žadamas išskirtinis vakaras su pasaulinio garso violončelininku Davidu Geringu ir taip pat pasaulinio garso balerina iš Japonijos Emi Hariyama. Žiūrovai matys bei klausysis šokio ir muzikos kompozicijos „Bach Plius“.

„Pavasario gaidą“ užbaigs Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė solistė Asta Krikščiūnaitė. Koncertas numatytas gegužės 23 d. ir jį diriguos Robertas Šervenikas.

Kaip ir ankstesniuose festivaliuose, taip ir šiųmečiame visų renginių metu žmonės bus kviečiami aukoti sunkiomis ligomis sergantiems Klaipėdos rajono vaikams. Organizatoriai tikisi sulaukti dėmesio bei paramos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą