Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 23d. 17:06

Į Lietuvą atvyksta industrinės scenos grandai Esplendor Geométrico

Renginio plakatas
Organizatorių nuotr. / Renginio plakatas

Šeštadienį sostinės klube „Kablys“ vyks „UMBRA” – neeilinis vakaras eksperimentinės muzikos fanams. Koncertuoti atvyksta industrinės scenos grandai Esplendor Geométrico – duetas, įpusėjęs jau ketvirtą gyvavimo dešimtmetį.

Grupės įkūrėjas Arturo Lanz ir jo kolega Saverio Evangelista koncertuoja itin retai – vos kelis kartus per metus – todėl jų pasirodymai ypatingi ir klausytojams ir pačiai grupei.

Esplendor Geométrico susikūrė Madride 1980 metais ir savo unikaliu garsu bei politizuota estetika padėjo pamatus Ispanijos industrinės muzikos judėjimui.

Jų muzika – tai duoklė industrijos mechanikos stebuklui, tačiau tuo pačiu išlieka ekstatiška ir transcendentinė.

Grupė terminą „Geometrinė didybė” („Geometric Splendor”) pasisavino iš italų futūristo F. T. Marinetti manifesto pavadinimo – Geometric and Mechanical Splendor and the Numerical Sensibility. Jų muzika – tai duoklė industrijos mechanikos stebuklui, tačiau tuo pačiu išlieka ekstatiška ir transcendentinė. Vienas grupės įkūrėjų, Arturo Lanz, savo kūrybą vadina “tribal” ar net etnine, tačiau teigia nežinantis kokios tautos folkloru ji galėtų būti. 2015-ktaisiais Esplendor Geométrico brutalizmo vizija išlieka vis tokia pat įvairi ir bekompromisė.

Vakaro žvaigždėms pramonines stakles sukti padės svečiai iš Didžiosios Britanijos, Ashkelon –inovatyvus Londono duetas susidedantis iš Charlie (Vindicatrix) ir Keira (New Noveta/Ex-Maria and the Mirrors). Jų muzika pasižymi inovatyviais techno ir industrinės muzikos derinimo būdais ir aštria avangardine šokių aikštelės estetika. Šis jaunas projektas jau spėjo pakeliauti po Europą ir susirinkti kritikų pagyrų.

Be užsienio atlikėjų „UMBRA” siūlo ir solidų vietos eksperimentinės scenos muzikantų sąrašą. Renginyje gyvą pasirodymą pademonstruos Antanas Dombrovskij su savo soliniu projektu „Gana2“. Antano muzikoje galima išgirsti tiek noise, tiek drone ar ambient motyvų, o jo pasirodymai visada dinamiški ir meistriškai kūrybingi. Umbroje išgirsite specialiai renginiui paruoštą Gana2 programą.

Nebijantis likti iki galo neįsiklausytas, savo pasirodymuose S13 derina skirtingų žanrų įrašus, pradedant įvairaus laikmečio industrial, post-punk ir baigiant free jazz, experimental muzika.

Į gausų DJ’ų sąrašą įeina S13 vardu žinomas Justinas Mikulskis – pasaulinėje pogrindžio scenoje gerbtino muzikos žurnalo „Secret Thirteen“ galva. Jo išpildomi konceptai prie DJ’aus pulto yra dinamiški, originalūs ir įsirėžiantys į pasąmonę. Nebijantis likti iki galo neįsiklausytas, savo pasirodymuose S13 derina skirtingų žanrų įrašus, pradedant įvairaus laikmečio industrial, post-punk ir baigiant free jazz, experimental muzika. Savo paties teigimu S13 išskirtinai šiai nakčiai ašmenis galanda jau gerą pusmetį.

AEROBICA – Matas yra vienas STR Camp festivalio ir DOS renginių serijos organizatorių. DOS’o veidą didele dalimi formuoja būtent jo muzikinis skonis – minimal-wave, synth-wave, įvairūs 80’s ritminiai eksperimentai, industrinė muzika. Jo muzikinės selekcijos visad dvelkia šiokia tokia purvina mistika.

~ – po simboliniu pseudonimu slepiasi viena – ritminė – grupės Flesh Flash pusė. Dominyko muzikinį skonį ir selekcijas visad lydi šiokia tokia priešprieša tarp paslaptingo subtilumo ir žvėriškos agresijos. Susijungę šie du aspektai lemia gan išskirtinį jo pasirodymų emocinį toną.

Muk – Eglę daug kas žino dėl jos indėlio VRR, bet ekscentriškas skonis lemia jos mixų ur DJ setų nenuspėjamumą, o vizualus muzikos suvokimas verčia pajudinti vaizduotę ir įsijausti į jos kuriamą peizažą, kad ir koks jis būtų.

Požeminiai Taškai – Tomą jau daug metų galima išvysti ir išgirsti įvairiausiose vietose – nuo NDG iki Londono skvotų. Jo pasirodymai pasižymi gyvastimi, subtilumu, energinga ekspresija ir old-school techno eksperimentais.

Temos: 2 Umbra Muzika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės