TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Menų spaustuvę sugrįžta judesio spektaklis „Mono Tyla“

Judesio spektaklis „Mono Tyla“
Organizatorių nuotr. / Judesio spektaklis „Mono Tyla“
Šaltinis: 15min
0
A A

Sėkmingai debiutavęs lapkričio mėnesį kaip programos „Atvira erdvė“ dalis, judesio spektaklis „Mono Tyla“ vėl rodomas Menų spaustuvėje vasario 8d. (antradienį) 19val.

Tai spektaklis apie ne(su)kontroliuojamą žmogaus vidinį triukšmą, balansavimą tarp šviesos ir tamsos. Spektaklio duetas – šokėja ir choreografė Giedrė Ubartaitė (šokusi Airos Naginevičiūtės, Vyčio Jankausko, Aistės Kriukelytės ir kt. spektakliuose) ir kompozitorė Eglė Sirvydytė (kompozitorė, dainininkė, žinoma iš kitų projektų „Dykumos“, „mmpsuf“) nekelia klausimo, kas pirmiau: muzika ar šokis, o kuria drauge stimuliuodamos muzikos ir judesio atsiradimą. Jos kelia prielaidą, jog vidinė lygsvara yra įmanoma tada, kai sugebame priartėti prie savojo triukšmo anatomijos, išnagrinėti jos atskiras linijas, jungtis ir kapiliarus, sugebėti pakelti tylą, susikoncentruoti ties savimi – išlaikyti fermatas ir pauzes. E. Sirvydytė kūrybinį procesą apibūdina, kaip sinergiją, papildymą viena kitos. Kalbama apie tas pačias būsenas, bet per individualią asmeninių išgyvenimų, nuojautų ir patirčių prizmę.

Pagrindinės spektaklio dalys: muzika, šokis, šviesa – trys dalys, trys gyvi kūnai lyg trys monologai, kalbantys vienu metu, organiškai pinasi į vieną energetinį krūvį. „Apšvietimu dalijant sceną į atskiras dalis, jose kuriamos skirtingos tempo ir emocijos atžvilgiu kombinacijos, emocijos, skirtingi pasakojimai. Dažniausiai naudojami apskritimai – lyg gyvenimo, asmeninės erdvės ar paties asmens simboliai“, – teigė Sigita Ivaškaitė („7 Meno dienos“).

Spektaklio komanda džiaugiasi, kad pirmieji du premjeriniai pasirodymai sulaukė pilnos salės žiūrovų ir spektaklis dar bus rodomas vasario ir kovo mėnesiais.

Spektaklio trukmė – 40 min.

Spektaklio kūrybinė grupė:

Choreografija ir šokis – Giedrė Ubartaitė

Muzika – Eglė Sirvydytė, Alius Bareckas

Scenografija – Artūras Šimonis

Šviesos – Aurelijus Davidavičius, Giedrė Ubartaitė

Garsas – Alius Bareckas

Vadyba – Jurga Kazarauskaitė

„Mono Tyla“ vasario 8d. 19val. ir kovo 20d. 19val. Menų spaustuvės Juodojoje salėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius).

Bilietus į spektaklį galima įsigyti visose „Tiketa“ kasose ir internetu www.tiketa.lt bei likus 1val. iki spektaklio pradžios renginio vietoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau